Lista ocen Citroen AX 1.5 D 54KM 40kW 1994-1997 (33) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gerwazy z Tarnowa
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Nie było z nią problemów, choć pamiętam że trzeba było smarować jakieś wodziki co jakiś czas, zwłaszcza jak się dużo jezdziło w deszczu to się smar wypłukiwał i lewarek zaczynał ciężko chodzić. Pamiętam, że był to powód mojego wcześniejszego powrotu z Chorwacji, bo się przestraszyłem że skrzynia się sypie i chciałem dojechać do domu. Na miejscu odkryłem że wystarczyło nasmarować wodziki
~kuligosiarz
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Mimo krótkich pierwszych biegów (jedynka i dwójka) skrzynia chodzi bardzo miękko i kiedy kierowca nabierze wprawy w jeździe tym samochodem nie będzie miał z nią żadnych problemów, a jedynie przyjemność z błyskawicznych i celnych manewrów.
~vonAue
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Chyba największa bolączka tego auta. Skrzynia mało precyzyjna; wybieranie biegów przypomina przysłowiowe mieszanie w wiadrze z gównem. W dodatku niska trwałość układu łącznik lewarkaskrzynia biegów.
~tomaswrc
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Ideał to nie jest, ale biegi można zmieniać jednym palcem. Lata drążek zmiany biegów, jednak nie ma problemu z wbiciem biegu, wchodzą jak w masło poza wstecznym (normalne w większości aut).
~Bartosz Jaszewski
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
W tym modelu skrzynia zdecydowanie na minus. Notorycznie spadające cięgna. Fabryczna padła po ok.7 latach, \"nówka\" ze szrotu chodzi i ma się dobrze do dzisiaj.
~dolarhyde
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
baaardzo delikatna, jedynka specyficzna, trzeba zmieniać biegi z ogromnym wyczuciem - w przeciwnym razie bardzo szybko skrzynka padnie.naprawdę trzeba ją wyczuć.
~parapiet
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Skrzynia bez zarzutów, raz sie jakas śrubka poluzowala, ale to wszystko. Wtedy drugi bieg nie wchodzil, ale wjazd na kanal, śrubokręt i wszystko dobrze.
~Paweł P
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Na początku bardzo precyzyjna, a potem coś się poluzowało w wodzikach i trzeba było mieszać dźwignią jak mikserem.
~konradbielecki@op.pl
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
bez zastrzeżeń Problem z cięgiełkami od drążka zmiany biegów do skrzyni. Tam powstają luzy. Nic poważnego.
~Krzysztof
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
KOmpletne nieporozumienie, notorycznie "spadają patyki"od skrzyni biegów i trzeba grzebać na srodku ulicy nieraz