Lista ocen Citroen AX (208) - Silnik

Na liście zabraknie 179 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gienek
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Do silnika nie mam zastrzeżeń. Prosty w obsłudze, ekonomiczny, idealny do miasta, a i w trasie sobie radzi dobrze. Zapala bez problemu przy bardzo niskich temperaturach. Jedynym minusem są wycieki oleju z silnika w autach o dużym przebiegu.
~galandt@poczta.fm
Hatchback 1.0 45KM 33kW
taki sam silnik jest montowany w peugeotach 106 zarówno I i II generacji. Nawet jak na takie auto jest dość dynamiczny. Maksymalna prędkość jaką udało mi się osiągnąć to 173km/h. Mankamentem tego silnika jest uszczelka pod głowicą, która szybko pada.
~Andrzej
Hatchback 1.4 85KM 63kW
Jadę 60 km/h na piątym biegu przyciskam i momencik i jadę 70-80 km/h :) - wiem że trudno w to uwierzyć no ale...a prędkość maksymalna też niezła,jak narazie jechałem 150 km/h i czułem że jeszcze więcej pojedzie,no ale pogoda...
~AXL
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Jak na tą pojemność motor wykazuje sie świetna elastycznością i dynamiką w szerokim zakresie obrotów. Oczywiście to nie jest wyczynówka, ale można sprawnie poruszać się po mieście i bez stresu wyprzedzać TiRy na trasie.
~czubax
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Posiadam AXa z najmniejszym dostepnym slnikiem 1.0. Jak do miasta super - na trase jednak zdecydowanie za slaby. Wszyscy byli zdziwienie, ze w zimie nawet przy -15 pali za pierwszym razem :D
~Tomek_taxi@wp.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Silnik co tu by dużo pisać na liczniku już 200 tys przebiegu a on dalej śmiga tylko lać i jeździć. Jak na takie autko to niezłe osiągi z silnika 1,1 170 km/h i 12 s do 100 to coś.Nigdy mnie nie zawiódł.
~tprell@interia.pl
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Jak na tak małą pojemność to całkiem dobrze, szczególnie przyśpieszenie - miłe zaskoczenie(to chyba zasługa niewielkiej masy samochodu). Rozpędza się powyżej 140 km/h jednak jest wtedy bardzo głośny.
~Grzesiek
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Silnik 1.1 to dobra konstrukcja. W moim aucie ma już przebieg przekraczający 260 tys. km, z czego 120 tys. na gazie i nie był remontowany. Ale za to solidnie zmieniam oleje i filtry - myśle, że to procentuje.
~Marcin K. - PIŁA
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Samochodzik chodzi jak pszczólka,jak na tą pojemność i ta moc to naprawdę jest zrywnym autem.jezdze dużo poza miastem i nie ma z nim zadnych problemów. Jestem bardzo zadowolony z CYTRYNKI !!!

Usterki Citroen AX

Citroen AX – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Bartosz Jaszewski
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Silnik nigdy nie otwierany, zawory nie dotykane ;). Już ponad 400000 nabite i żadnych usterek w stylu falowania obrotów, jedynie wypada dolać litr oleju co jakieś 1000km.