Lista ocen Citroen AX (186) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 201 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gerwazy z Tarnowa
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Nie było z nią problemów, choć pamiętam że trzeba było smarować jakieś wodziki co jakiś czas, zwłaszcza jak się dużo jezdziło w deszczu to się smar wypłukiwał i lewarek zaczynał ciężko chodzić. Pamiętam, że był to powód mojego wcześniejszego powrotu z Chorwacji, bo się przestraszyłem że skrzynia się sypie i chciałem dojechać do domu. Na miejscu odkryłem że wystarczyło nasmarować wodziki
~Dżejkop
Hatchback 1.4 D 50KM 37kW
Tu należy się minus dla konstruktorów. Drążek lata jak głupi, dźwignia ma bardzo duży skok i ciężko jest trafić w odpowiednie przełożenia, dla kogoś kto pierwszy raz będzie jechał citroenkiem może być to spory problem. Problem ten nie jest przypadłością mojego egzemplarza tylko wszystkich AX-ów, ten typ po prostu tak ma... Sama skrzynia po 256tys km przebiegu działa bez zarzutu.
~rekinojad@o2.pl
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Podobno sprawiają problemy, u mnie nie ma praktycznie żadnych. Biegi wchodzą gładko, bez zgrzytów (no chyba że potraktujemy wajchę bardzo brutalnie). Trochę głosno chodzi (może to wina poprzedniego właściciela, który nie kontrolował poziomu oleju i wyciekła go połowa). Należy pilnować wycieków! Jedyna irytująca rzecz związana ze skrzyną, to fatalnie wchodzący wsteczny...
~panczo
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Może mam dośc duże wymagania odnośnie pracy skrzyni ale ta w AX chwilami doprowadza mnie do furii. Nie wiem czemu ale dość często są lekkie przyblokowania przy wrzucaniu biegu. Skutkuje to odruchowemu puszczeniu sprzęgła a bieg dopiero jest wpychany i jest zgrzyt:/ Wsteczny należy delikatnie wrzucać bo często ma problem wskoczyć. Skrzynie biegów w hondach to jest to o czym marzę:)
~Kermon
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Skrzynia 4biegowa - niektorym moze to przeszkadzac ale ja bardzo lubie dluuugie biegi. Na trojce jezdzi sie jak automatem od 30 do 135 km/h :) bardzo rzadko trzeba sięgać po lewarek. Pracuje cicho w czasie jazdy biegi wchodzą bez problemów Z wad - czasem są problemy z wrzuceniem wstecznego - ja się przyzwyczailem do tego i nauczylem się wrzucać.
~kazp@tlen.pl
Hatchback 1.4 67KM 49kW
JUz nie pamietam jak byla tego przyczyna ale wiem z 2tys. km przejechalem meczac sie ze zmienianiem biegów.Zaden japonczyk ktore mialem nie sprawial mi pod tym wzgledem zadnego problemu.Za to Volvo mialo podobnie toprna skrzynie. Citroena mialem juz z 10lat temu, w momencie gdy go kupilrem mial tylko 2 lata i 80tys km.
~kuligosiarz
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Mimo krótkich pierwszych biegów (jedynka i dwójka) skrzynia chodzi bardzo miękko i kiedy kierowca nabierze wprawy w jeździe tym samochodem nie będzie miał z nią żadnych problemów, a jedynie przyjemność z błyskawicznych i celnych manewrów.
~ktośś
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Skrzynia jest dobra. Zrobiłem taki mały pomiar na jedynce ciągnie ok 45 km/h, na dwójce do 80 km/h, na trójce do 120 km/h, na czwórce do 140 km/h, a na piątce do 155 km/h. Moim zdaniem skrzynia jest dobra ale i tak ie dorównuje skrzyni w fiacie uno 1.4 70 KM
~wisla.pawel@interia.pl
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Dobrze/przeciętnie. Trwała, choć w starszych modelach pojawiają się luzy na lewarku (co ma się nijak do samej skrzyni) i simmeringi tracą szczelność. Aczkolwiek biegi wchodzą bardzo ładnie, pomimo wieku... Czasem brakuje nieco elastyczności.
Dziennik kosztów dla Citroen AX
~Th_omas@wp.pl
Hatchback 1.0 45KM 33kW
skrzyni nie oceniam dobrze - biegi wchodzą ciężko (skrzynia 4-ro boiegowa) a wsteczny praktycznie za każdym razem wydaje specyficzny metalowy wydźwięk podczas jego wrzucania - słyszałem że to wina wodzików ale cóż - ze skrzyni zadowolony nie jestem...