Ocena kierowcy - BMW X3 F25 SUV

Witek, 9 lat temu
Silnik 2.0 20d 184KM 135kW
Rok produkcji 2012
BMW X3 F25 SUV 2.0 20d 184KM 135kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Skrzynia biegów, komfort i pewność zawieszenia, "podwójny" charakter silnika - jak trzeba oszczędny, jak trzeba "prawie" sportowy, ilość miejsca w środku.
Układ elektryczny
Zawieszenie
Doskonały samochód - szybki kiedy trzeba, oszczędny mimo dużej masy, doskonale trzyma się drogi przy wyprzedzaniu a jednocześnie bardzo komfortowy, wielkość optymalna, przynajmniej dla mnie, cztery osoby dorosłe jedzie w komfortowych warunkach, duży bagażnik, jednocześnie nie za duży na miasto (ale obowiązkowe co najmniej czujniki cofania)
Duży moment obrotowy pozwala, po wyczuciu specyficznych reakcji wynikających z delikatnego opóźnienia turbo, na swobodne i komfortowe wyprzedzanie. Dosyć głośny na zewnątrz przed rozgrzaniem, zwłaszcza w zimie. Na trasie poza autostradą jedzie się głównie "rozpędem" więc bardzo mało pali.
Automat to absolutna rewelacja, swobodne przełączanie na tryb sportowy oraz "podwójny" sportowy pozwala na zamienienie oszczędnego krążownika w auto prawie sportowe, a także, co odkryłem po pewnym czasie - na regulowane hamowanie silnikiem !
Doskonałe trzymanie drogi mimo wysokiego i komfortowego zawieszenia, wyprzedzanie to przyjemność. Duży prześwit i napęd na 4 koła parę razy ratował mnie w zimie, nie było problemu z wygrzebywaniem się za śniegu. Auto dosyć duże, a zaskakująco zwrotne!
widoczność dosyć dobra ale konieczne czujniki parkowania z przodu i z tyłu.
Dobra ergonomia, trochę tylko wkurzające sterowanie klimatyzacją i ogrzewaniem.
Bardzo dobra wentylacja wnętrza, odparowuje bez klimatyzacji. Klimatyzacja najmniej przeziębiająca z dotychczasowych moich samochodów. Bałem się ogrzewania przy dieslu, ale okazało się że szybko się nagrzewa w zimie (ma chyba dodatkowe dogrzewanie elektryczne). Przy temp poniżej minus 10 w zimie, na trasie jakby nie wyrabiało ogrzewanie - albo ciepło na nogi albo na środek. Za duża sprawność silnika ?
Dla mnie idealna, z przodu i z tyłu - cztery duże osoby podróżują wygodnie i swobodnie mimo maksymalnie odsuniętych przednich foteli. Bagażnik duży, podoba mi się dzielenie oparcia na trzy części, a jeszcze bardziej możliwość przewożenia nart wewnątrz w torbie mieszczącej 4 pary, wsuwanej w środek przez uchylone środkowe tylne oparcie.
W środku dobre, a nawet bardzo dobre biorąc pod uwagę traktorowaty dźwięk silnika słyszalny głównie na zewnątrz
Spłata leasingu, poza tym praktycznie bez kosztów - ma pięć lat bezpłatnych przeglądów, przedłużam gwarancję ( jak dam radę to do sześciu lat!)
Za te pieniądze nie powinno być żadnych usterek, a są, na szczęście raczej drobne.
Coś tam stukało w układzie kierowniczym, na gwarancji wymienili bez dyskusji, coś też z elektroniką, też wymiana bez dyskusji, moje spostrzeżenie - warto przedłużać gwarancję ile się da.
Nie było żadnych.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 20d 184KM 135kW [l/100km]