Ocena kierowcy - BMW X3 F25 SUV

Czacha, 12 lat temu
Silnik 2.0 20d 184KM 135kW
Rok produkcji 2011
BMW X3 F25 SUV 2.0 20d 184KM 135kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : W porównaniu z poprzednią wersją naprawdę zdecydowana różnica na plus.
Przesiadłem się z Outlandera i jest trochę klaustrofobicznie, szczególnie dla tych z tyłu. Bagażnik reklamowany jako największy w klasie to największe rozczarowanie - bez rozłożenia siedzeń jest płytki (brak przesuwanej kanapy robi swoje)
Na razie bez pełnego obciążenia wszystko OK, do 120 bardzo dynamicznie, powyżej dynamika spada proporcjonalnie do wzrostu prędkości.
Pełne zadowolenie z automatu w trybie sportowym i bardziej miły dla ucha dźwięk silnika przy podkręcaniu obrotów.
Szacunek za to jak przy 130 złapałem lewą połowę pasa pokrytą mokrym cienkim śniegiem - trochę pobłyskał coś kontrolkami od trakcji i bez żadnych niespodzianek utrzymałem na lekkim łuku tor do momentu jak wyprzedziłem jadących prawym pasem i mogłem zjechać na czysty pas.
W porównaniu do Mitsu Outlandera tylna szyba malutka ale już się przyzwyczaiłem.
Jeden z powodów dlaczego wybrałem akurat X3, jedyne co mnie drażni - podświetlenie opuszczania szyby po stronie kierowcy (bo chyba nie podświetlenie zabezpieczenia tylnych drzwi)jest u dołu przy klawiszach szyb tylnych a najczęściej używam swojej, kierowcy i łapię się czasem na tym, że otwieram tylną...
Bez zastrzeżeń
Przód OK, z tyłu przegrywa z Outlanderem, Q5 i chyba CRV przez brak przesuwanej kanapy z regulowanym nachyleniem oparcia.
Tu bije Outlandera na głowę - po kilkuset kilometrach autostrady nie chuczy mi w głowie
I owszem gdy wrzucić na autostradzie równe 90 to spalanie 5 z ogonkiem ale to teoria bo tak się nie da jeździć przy równych 140 robi się do 8 a im wyżej tym więcej. Miasto to korki (średnia prędkość na 600 km 23km/godz) + miesiąc mrozów i nie schodził poniżej 12/100.
Ceny opcji (2011)w wielu wypadkach przesadne
Łatwo rysująca się konsola środkowa,parkuję na ulicy po ostatnich mrozach wyciekał płyn spryskiwacza do reflektorów - naprawa w serwisie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 20d 184KM 135kW [l/100km]

9,5