Lista ocen BMW Seria 3 E46 Sedan (202) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 354 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~payne95
Sedan 1.9 316 i 105KM 77kW
Regulacja ogrzewania auta (16-32) jest świetnym połączeniem. Uwielbiam mieć w samochodzie bardzo ciepło, dlatego nawet wysokie temperatury są dla mnie przyjemne i wykorzystywane. A latem, gdy człowiek ma ochotę "wywalić język za okno" wystarczy włączyć klimatyzację i po chwili od załączenia "śnieżynki" mamy chłodno. Oczywiście pod warunkiem, że klimatyzację mamy sprawną. Trafiło mi się, że przez jakiś czas z klimatyzacji...
~pawelrock@gmail.com
Sedan 2.0 320d 150KM 110kW
tu jest różnie. Latem auto można zamienić w lodówkę i wszystko działa bez zarzutu (w moim modelu jest klimatyzacja automatyczna). Za to zimą auto dość długo się nagrzewa i trochę można zmarznąć przez 2-3 pierwsze kilometry, zwłaszcza jak kręci się wysokich obrotów, na przykład w korku. Dodatkowo i to jest największy mankament, w aucie bardzo parują boczne szyby a nawiew nie daje rady szybko ich owiać.
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
Autko posiada klimatronik. I oczywiście mimo niskiego przebiegu spotkała mnie kolejna przypadłość tego modelu jaką jest uszkodzenie tzw. 'jeża'. Naprawa polega na poprawieniu lutów lub wymiany całęgo elementu. Naprawa wydaje się prosta ale w połączeniu z innymi 'drobnymi' usterkami sprawia wrażenie że autko jest awaryjne.
~rafał1978
Sedan 1.9 316 i 105KM 77kW
Tutaj brak pochwał.Słaba wydajność wentylatora. Po wymianie filtra kabiny żadnej poprawy.W okresie letnim nie jest źle, klima robi swoje, ale przy dużej wilgotności powietrza gdyby nie klima,przy trzech osobach w środku, tylne szyby w drzwiach i tylna , ciągle zaparowana.Jak wiemy klima odparowuje szyby z doskonałym rezultatem w każdych warunkach.
~Radek
Sedan 2.0 320d 136KM 100kW
Pod tym wzgledem auto spisuje sie doskonale. W zime szybko nagrzewa, w lato klima chlodzi - czego chciec wiecej. Jednym slowem climatronic radzi sobie swietnie. Plus za opcje automatycznego zamykania obiegu jesli w powietrzu zostana wykryte jakies nieczystosci (nie wiem dokladnie jakie, ale czytalem w instrukcji, ze jest taka funkcja).
~neo
Sedan 2.8 328i 193KM 142kW
Wow mam taki nawiew na przednią szybę że zdmuchnie czapkę z głowy co w rezultacje poradzi sobie ze wszystkim. Fakt że climatronic robi swoje ale wcześniej nie spotkałem się z tak dobra pracą niewspominając nawet o tym że jeśli chcemy to ze środkowego nawiewu leci nam zimne powietrze pomimo że wszedzie nastawione jest ciepłe lub na odwrót.
~Dawid
Sedan 3.0 330i 231KM 170kW
Klimatyzacja dobrze radzi sobie z wychładzaniem kabiny, ogrzewanie działa szybko i sprawnie. Warto docenić pokrętło które jest na środkowym nawiewie i wprowadza swego rodzaju drugą strefę gdzie na szybę możemy puścić suche powietrze z klimatyzacji aby nie parowała, a z nawiewów w desce ciepłe do ogrzania kabiny.
~Przemek63133
Sedan 2.0 320d 136KM 100kW
Ogrzewanie dobre. Klimatronik mógłby być bardziej czuły na ustawiania temperatury. Czasem ustawisz 18 i jest ciepło w środku, a czasem 22 a jest chłodno. Trzeba się przyzwyczaić też do pokrętła między kratkami nawiewów centralnych - tam też się zmienia ciepło zimno. Jak dla mnie troche bez sensu.
BMW Seria 3 E46 Sedan