Lista ocen Audi Q5 I SUV 2.0 TDI 170KM 125kW 2008-2012 (21) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marco
SUV 2.0 TDI 170KM 125kW
Niby ok, biegi wchodzą w miarę precyzyjnie, ale, o dziwo, nie tak lekko i dokładnie jak w hondach, czy skodzie superb. Mnie osobiście denerwuje bardzo zestopniowanie skrzyni biegów (6-biegowy manual). Jedynka jest ekstremalnie krótka - to rozumiem, bo ma w zamyśle jako tako rekompensować brak reduktora. Ale to, że piątkę wrzuca się przy 50-60 km/h, a szóstkę przy 70 i że przy 2 tys. obrotów na szóstce jedziemy 96km/h to już nieporozumienie,...
~Niki
SUV 2.0 TDI 170KM 125kW
Biegi zmienia się łatwo, krótkie, precyzyjne skoki dźwigni. Niestety, jedynka i dwójka bardzo krótkie, jazda zaczyna się od trzeciego biegu. Czasami lepiej wrzucać co drugi: 1-3-5. A tak trzeba cały czas mieszać wajchą. Przed zakupem jeździłem automatem, ale też mnie nie zachwycił.
~fuks2000
SUV 2.0 TDI 170KM 125kW
automat pracuje bez zarzutu, nie szarpie - wszystko płynnie i gładko. Łatwo dostępna wersja "S" (Sport) kiedy biegi zmieniane są nieco później - wyraźnie żywsze i dynamiczne auto - super opcja na wyprzedzanie.
~ktoś
SUV 2.0 TDI 170KM 125kW
S-tronik podobno się psuje, nie pasuje mi też automat, taki człowiek jakiś nie potrzebny się czuje, poza tym to jest auto 4x4 zatem na manualu po śniegu jest fan - nie ma zastrzeżeń do 6-biegowego manuala.
~Zniechecony do Q5
SUV 2.0 TDI 170KM 125kW
S-Tronic jest szybki przy jednostajnym przyspieszaniu. W sytuacjach gdy potrzebne jest nagle przyspieszenie potrzebuje dobrej chwili aby zredukowac o 2-3 biegi np. przy wyprzedzaniu.
~Audi FAN
SUV 2.0 TDI 170KM 125kW
Skrzynia działa dobrze. Bez problemów pozwala na szybką zmianę biegów. Czasem jest problem z jedynką ale ogólnie skrzynia robi dobre wrażenie.
~ps
SUV 2.0 TDI 170KM 125kW
juz dziala, ale szarpala przy redukcji biegow i okazalo sie ze mechatronika padla oraz sprzegla - koszt 10tys pln
~kret
SUV 2.0 TDI 170KM 125kW
Bezproblemowa biegi łatwo się zmienia tylko ten wsteczny z przyzwyczajenia wkładam w inne miejsce ale pewnie sie przyzwyczaję.
~Stanisław
SUV 2.0 TDI 170KM 125kW
Manualna skrzynia pracuje rewelacyjnie i daje frajdę z jazdy tym którzy lubią manuale .
~zoolo2
SUV 2.0 TDI 170KM 125kW
rewelka -ten automat to poezja i w/g mnie to 1/3 wartości tego auta ,manual byłby bez sensu
Audi Q5 I SUV