Lista ocen Audi A5 II (17) - Silnik

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Cortes
Sportback Facelifting 2.0 35 TDI 163KM 120kW
I tu zaczynają się schody. Nie wiem co mi odwaliło. Emocje - ładne auto - pearl gray … po trzech czarnych autach powiedziałem sobie - inny kolor !!!!! I w końcu faktycznie inny. Ale kolor nie dodaje mocy. Zamiast poszukać pojeździć … to sobie wsiadłem … kilka kółek po mieście naokoło salonu … jedzie ? No jakoś jedzie … ale przestrzegam - nie kupować wersji 35tdi 163km bo teraz będę czekał dwa lata jak na zbawienie na koniec gwarancji żeby...
~Piotr
Sportback 2.0 TFSI 190KM 140kW
Długo się wahałem pomiędzy 190 a 252 KM. Przy mocniejszej wersji musiałbym brać quattro bo taka moc na przód jest bez sensu, a przy mojej jeździe quattro jest zupełnie niepotrzebne (miałem wcześniej A6 z napędem na przód i Subary Legacy 4x4). Wybrałem 190 koni i nie żałuję. Nie jest to co prawda 6s do setki, ale start i wyprzedzanie jest lepsze od 99% samochodów. Do tego pali średnio litr mniej niż mój poprzedni diesel 2.7TDI o tej samej...
~MOBY
S5 Sportback 3.0 TFSI 354KM 260kW
Doskonały silnik, dynamiczny i elastyczny, o wysokiej kulturze pracy. W połączeniu z wydechem o regulowanej charakterystyce stanowi napęd marzeń dla każdego kierowcy, który chciałby mieć moc pod butem dużą moc, ale jednocześnie komfort i ciszę kiedy przychodzi ochota (lub konieczność) na spokojną jazdę. REWELACJA!!!
~Góralik
Sportback 2.0 TDI 190KM 140kW
Bardzo wysoka kultura pracy silnika w ogóle nie słyszalna w kabinie poza już trochę gorzej. Przy spokojnej jeździe potrafisz się odwzajemnić bardzo niskim zużyciem paliwa, ale jeżeli chcemy poszaleć również będzie wciskał w fotel, jedynie trzeba odpowiednio ustawić tryb jazdy bo w innym przypadku auta się męczy.
~Piotr
Sportback 2.0 TFSI 252KM 185kW
Silnik zatarł się (panewka) przy 118000 przebiegu, 7 dni po gwarancji... powod jeszcze nieznany. Wszystkie serwisy w terminie, olej wymieniany około 4 tys km przed zdarzeniem. Samochód jeździł 80% w trasie. Także jestem zawiedziony...
~Mr T
Sportback 2.0 TFSI 252KM 185kW
Tego się nie spodziewałem po 2-litrowym silniku. Sprawdza się doskonale - dzięki wyborowi trybów jazdy mozna nim jeździć delikatnie ale też mega agresywnie, i ten gang z wydechu - nie wiem jak im się to udało ale działa jak narkotyk
~jarek
Sportback 1.4 TFSI 150KM 110kW
silnik po (wyeliminowaniu chorób wieku dziecięcego) to świetna i oszczędna jednostka, jest cichy i wystarczająco elastyczny, dobrze współpracuje ze skrzynią automatyczna.
~Patrizio017
Sportback 2.0 TDI 190KM 140kW
Wystarczająco dynamiczny, cichy i oszczędny. Ale przy tym zawieszeniu trochę prosi się o większą moc. Myślę, że optymalny byłby wycofany już z produkcji 2.0 Bitdi 240 km z Arteona.
~Kacper
Sportback 3.0 TDI 286KM 210kW
Piękny dźwięk V6. Potężny moment obrotowy, w połączeniu z niską masą daje fenomenalne połączenie. Zimny trochę głośny jednak bez przesady. Trochę za dużo turbodziury "na dole".
~skalu
Sportback 2.0 TDI 190KM 140kW
Nie mam zastrzeżeń co prawda w ciągu 2 lat przejechałem nim zaledwie 7tys. km ale silnik jest dynamiczny, w miarę cichy i co najważniejsze ze spalaniem można zejść do 5l/100km.