Lista ocen Audi A3 8L Hatchback (279) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 353 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Redy to go
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
P O R A Ż K A po całości. W rocznikach od początku produkcji do chyba 2001r. włącznie te skrzynie mają wady fabryczne. Wypadają jakieś sworznie, wyłamują się zęby. W tych autach montują te same silniki co w A4 a skrzynie są delikatniejsze, koła zębate mają mniejszą szerokość i szlag je trafia. W mojej poleciało kółko od wstecznego. Na szczęście znalazłem dobrego mechanika, który wymienił je na dobre. W trakcie naprawy okazało się też, że...
~Wiktor
Hatchback 1.6 i 101KM 74kW
Skrzynia biegów to na pewno jedna z największych wad tego modelu. Biegi wchodzą raz dobrze, raz wcale nie wchodzą. Niestety dopiero po zakupie dowiedziałem się, że te skrzynie mają różne wady fabryczne i to normalne, że pracują tak okropnie. Myślałem, że to może kwestia zmiany oleju. Do tego moim zdaniem zbyt krótkie przełożenia, a na pewno ostatni bieg. Prędkość autostradowa jest ciężka do wytrzymania przez zbyt wysokie obroty silnika,...
~Marjano94
Hatchback 1.8 T 150KM 110kW
Trochę mułowata jak to tiptronic z tamtych lat. Nie ma co porównywać do DSG. Ale generalnie - bezawaryjna. Jak nauczysz się jeździć to spokojnie można nauczyć się śmigać dynamicznie. Automat jest wygodny na miasto, nie ma co gadać. Jak samochód zimny, długo stoi to lubi sobie lekko poszarpać, ale to norma dla tiptronica audi. Generalnie ją lubię, ale na początku musiałem się przestawić na jej styl zmiany biegów.
~fabio33@wp.pl
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Skrzynia biegow audi ma fantastyczna. Mialem okazje jezdzic autami z salonu a takze siedizec w srodku samochodu takich marek jak: Volvo c30, toyota avensis, fiat punto, renault laguna itd... Moje audi ma przejechane 260 tys km i skrzynia chodzi lepiej niz w tych wymienionych przeze mnie modelach samochodu. Moi znajomi byli zaskoczeni gdy usiedli w moim audi a3 jakoscia podczas zmiany biegow gdyz wchodza jak maselko;)
~Kodatolnik
Hatchback 1.8 T 150KM 110kW
Jak juz wczesniej napisałem bardzo elastyczna a teraz moze podam predkosci do jakich mozna sie rozpedzic na danym biegu (żebyscie wy nie musieli probowac) bieg 1 do 70km/h bieg 2 do 120km/h bieg 3 do 160km/h bieg 4 do 210km/h bieg 5 do 217km/h Predkość maksymalna to 217 km/h (zablokowana przez producenta:)) Oczywiscie biegi zapina sie bez najmniejszych problemow.
~VIRUS
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
W Hondzie była lepsza, tutaj za długie skoki lewarka, nie dało sie zmienic biegu \"na sportowo\" jak w Hondzie tylko na dwa razy, wymiana sprzęgła, bo wraz z upływem przebytych kilometrów coraz większe problemy z wrzucaniem biegów, spory koszt w japońcach tańsze części. Potem spoko ogólnie skrzynia dla emeryta, ale w porównaniu do konkurencji bardzo poprawnie. Daje 4
~A3 LY3Z
Hatchback 1.6 i 101KM 74kW
Skrzynia w moim przypadku była regenerowana przez poprzedniego właściciela. 1.6 miały niestety skrzynie z nitami co jest opisywane na wielu forach. W moim przypadku skrzynia jest precyzyjna i sprawna ale biegi wchodzą dość ciężko. Sporo siły trzeba użyć redukując z 5 na 4. Zdecydowanie brakuje mi teraz 6go biegu. Przy 100km/h mamy 3tys obrotów.
~vallium
Hatchback 1.6 i 101KM 74kW
Kolejna porażka wiekszość skrzyń z silnikami 1.6 ma problemy. Standardem są siadające synchronizatory ciężka praca hałas na wstecznym który tylko zapowiada rozpadanie się skrzyni do tego znane wszystkim zrywające się nity przez co skrzynia raczej dla kogoś kto nie używa gazu. Wystarczy spojrzeć na cene regenerowanych skrzyń do 1.6 ,są najdroższe.
~Kuba dla niektórych zwany Apek
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Skrzynia w naszym modelu nie pracuje idealnie. Jedynka wchodzi ciężko. Myślę że jest to sprawa regulacji lub wymiany jakiegoś drobnego elementu bo czasami ta skrzynia chodzi jak w japończyku a czasami jak w żuku. Dotyczy to tylko pierwszego biegu. Wsteczny nigdy nie zgrzyta. Ocena 3 za tą jedynkę ale myślę że to tylko w moim przypadku.
~Tom
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Sporo problemow mialem z wrzucaniem biegow. W koncu rozebralem caly wybierak od srodka I przy skrzyni, wyczyscilem, powymienialem wszystkie plastikowe tuleje I gumowe elementy, nasmarowalem, zlozylem I jest gitara. Piaty bieg moglbym byc inaczej zestopniowany, gdyz powyzej 120 obroty Sa za wysokie I jest glosno.
Audi A3 8L Hatchback