Lista ocen Audi 100 C4 (95) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 228 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MICRI
Avant 2.3 E 133KM 98kW
JEŚLI CHODZI O KAROSERIE TO TRZEBA ZWRÓCIC SZCZEGÓLNĄ UWAGE NA KOŃCÓWKI PROGÓW Z TYŁU AUTA PRZY NADKOLU. BARDZO CZĘSTO SĄ NIE KONSERWOWANE OD NOWOŚCI OCYNK OCYNKIEM ALE KAMIENIE I BŁOTO ZROBIĄ SFOJE. POD GUMOWĄ ORGINALNĄ NAKŁADKĄ NA PRÓG, I PLASTIKOWYM NADKOLEM MOŻE ZNAJDOWAĆ SIE OGROMNA DZIURA. A WRACAJAC DO SILNIKA W WIELU MODELACH SILNIK GAŚNIE , JEST TO SPOWODOWANE STRZAŁEM GAZU. KTÓRY USZKADZA SILNIK KROKOWY BIEGU JAŁOWEGO, WYSTARCZY GO...
~Wojt
Sedan 2.5 TDI 115KM 85kW
Niestety poprzedni właściciel sprzedał mi konia trojańskiego. Zatajona i niemożliwa do wykrycia przy wstępnych oględzinach usterka nastawnika pompy wtryskowej psuje całokształt. Pompy wtryskowe w silnikach 2.5 TDI z poczatku produkcji wyposażone były w nastawniki potencjometryczne praktycznie niemożliwe w naprawie i horendalnie drogie w zakupie. Wszystkim zastanawiającym się nad zakupem samochodu z tym silnikiem polecam nowszą wersję silnika...
~szuchaj@poczta.onet.pl
Avant 2.3 E 133KM 98kW
musiałem wymienić całe zawieszenie z przodu z lewej, ale w to miejsce był uderzony (ze dwa razy), niedawno wymieniłem uszczelkę pod głowicą, ale znam inne 100-ki przy których właściciele nic nie robią, mój miał napewno kilka stłuczek nawet poważnych i to miało wpływ na wymienione usterki, natomiast blacha jest super zdrowa, a wogóle to i tak mnie zadziwia trwałością po tym co przeszedł
~tomek
Sedan 2.6 V6 150KM 110kW
Bardzo dobre auto, dwa lata temu zapłaciłem 13 tys., ale sie opłaciło, sugerowałem się opinią kolegi , który jeździł takim Audi już 6 lat i razem ze mna pojechał go kupić ( sprowadzone ze Szwajcarii) ,na bieżąco pilnuje wymiany rozrządu, oleju i filtrów , przy 300tys. wymieniłem przednie amory u znajomego mechanika koszt 500zł, poza tym to auto się nie psuje,
~tusior2@tlen.pl
Avant 2.3 E 133KM 98kW
nigdy nie stanął w trasie,z racji 13 lat po polsce przednie wahacze wymienione 150kpl.portugalce,,mam kupione tylne amory 150pln za kpl.portugalskie,ale ponoć sa dobre tylko górna guma w prawym tyle do wymiany(na stacji diagnostycznej stwierdzili iż to nie amory hałasuja ale prowadnice tylnych zacisków hamulcowych)pojawiło się małe pocenie na wybieraku biegów
~quatt
Sedan 2.8 E V6 174KM 128kW
Awaria pompy paliwa (miała prawo po 15 latach). Kupiony zamiennik wytrzymał tylko rok. Drugi raz nie popełniłem już tego błędu i znowu jest pompka oryginalna. Uszczelki pod głowicami, gdyż wyciekał dość intensywnie olej na zewnątrz silnika. Maglownica (stukanie + nieduży luz). Niejeden pewnie by jeszcze ze 100 tys na tym przejeździł. Ale u mnie musi być idealnie ;-)
~MICH1974@interia.pl
Avant 2.8 E V6 174KM 128kW
mialem problemy z cieknacym olejem z silnika. nie mogli zlokalizowac skad. trafilem w koncu na mechanika , ktory i tej usterce zaradzil. po pewnym czasie blad znowu wyskoczyl. koncowy efekt byl taki, ze mechanik , ktory mi to robil zobowiazal sie, ze na 100 % usunie ta usteterke. niestety pijany rusek rozbil mi auto w garazu i samochod sprzedalem.
~Następne A6 C4
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
Nie odnotowałem żadnego problemu, przejechałem prawie 40 tysięcy w ciągu roku i ani razu mnie nie zawiódł, pewnie tam jakiś przegób musiałem wymienić itp. Pierdoły na godzinę pracy w garażu. NIE MA TAKICH RZECZY JEŚLI: - wiesz co kupiłeś - znasz prawa eksploatacji pojazdów - kontrolujesz stan techniczny
~Willy
S4 2.2 Turbo 230KM 169kW
Samochodem przejechałem 125 000 km przez 7 lat w tym ok.30 000 km z przyczepą kempingową 1,5 t co przyspieszyło wymianę sprzegła i tarcz hamulcowych. Poza tym OK. Nie jest to samochód seryjny.Zbudowanyzostał jako egzemplarz ekspozycyjny i przez 3 lata wykorzystywany jako samochód slużbowy w AG AUDI NECKARSULM.
~Tomasz
Sedan 2.8 E V6 174KM 128kW
Raz pękła nagrzewnica i wyciekł cały płyn chłodniczy. Była to moja wina ponieważ wymieniałem nagrzewnicę i zastosowałem - tak jak pisałem wyżej - tani zamiennik. Wymieniłem na najdroższą oferowana nagrzewnicę (100 zł) i działa do dziś. Innych poważnych usterek nie było i mam nadzieję, że nie będzie.