Ocena kierowcy - Volvo S60 III Sedan

Rok produkcji 2020
Volvo S60 III Sedan 2.0 T5 250KM 184kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Inne : wady konstrukcyjne ,pękające szyby
Przeniesienie napędu
Do zakupu przekonał mnie wygląd oraz względne zadowolenie z wcześniejszego S60 II ( super auto, poza tym że wyjechał z salonu z uszkodzonym czujnikiem deszczu - do wymiany szyba przednia. ) O Auto dbam jak tylko mogę( mam świra na tym punkcie, uwielbiam auta) , jest nawet dynamiczne chociaż do osiągów producenta jest mu daleko. Trafiło po 2 tyg do serwisu ze skrzypiącymi drzwiami pasażera, źle spasowanymi plastikami ( ruszały się i skrzypiały przy każdym kontakcie) drzwi tylne nie domykają się ( trzeba mocniej trzasnąć zamykając). Udało się załatwić te sprawy.Po akcji serwisowej auto jak marzenie. Po 9 tyś podczas normalnej jazdy pękła szyba czołowa. Rok wcześniej wypożyczałem na jazdę próbną V60 w którym stało się dokładnie to samo. Czytając fora zagraniczne można znaleźć wiele informacji na temat pękających szyb w nowych Volvo. Dynamiczny silnik AWD 250 km przyspiesza wolniej od np BMW G20 190km ( nie sugerujcie się danymi producenta) , pali od niego więcej, ma mniejszy bagażnik i jest gorzej wykonane. Smutne, bo od wielu lat jeździmy w rodzinie Volvo, ale nowe modele są po prostu słabej jakości. Miałem jakieś klapki na oczach, bagatelizowałem opinie znajomych o awaryjności XC90 / XC60. Nie polecam. Auto za 200 tysięcy złotych , które rozpada się podczas jazdy ? Nie ufam mu, wiem że to nie koniec problemów. Warto rozważyć inne marki w tym przedziale cenowym. Z pozytywów - wygląd, komfortowe siedzenia, kokpit jest najlepiej zaprojektowany w klasie ( jeśli dodatkowo jest dobrze spasowany), wyświetlacz środkowy jest czytelny, intuicyjny. Wady - spasowanie, usterki konstrukcyjne, spalanie, słabe jak na 250km osiągi w porównaniu do konkurencji. Mały bagażnik.
Dopóki nie ma pajączków na szybach jest ok
T5 AWD 250km względem wcześniejszego T4 ( S60 II gen) różni się tylko wyższym spalaniem, różnice w dynamice są niezauważalne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 T5 250KM 184kW [l/100km]

9,8