Ocena kierowcy - Volvo S60 II Sedan Facelifting

Rok produkcji 2015
Volvo S60 II Sedan Facelifting 2.0 T5 240KM 177kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Skrzynia biegów. 8 stopni jednak robi swoje
Silnik : Niskie spalanie przy naprawdę dynamicznej jeździe
Wygoda i ergonomia, świetne walory trakcyjne. Małe spalanie, tu zaskoczenie, choć moje samochody zawsze jakoś mniej paliły od innych. Jakoś wykończenia jak dla mnie rewelacyjny. samochód z rocznika 2016 z rynku USA. Napęd dobrze zestrojony, trudno zerwać kontakt z jezdnia, oczywiście zależne to od rodzaju opon. Miałem oryginalne z USA Michaliny i tu niestety ale.... Dunlop zima i Nokian lato, na prawdę jak "głupiejesz" to asfalt zawija ale przy dynamicznej nie ma opcji, niby ośka a nie AWD ale dobre wyważenie. Automat 8 stopni, płynnie i dobrze reaguje. Przy ślimaczym tempie ładnie wybiera nawet czasami 8 stopień ale jak zdecydowanie chcesz przyspieszyć, redukuje do 5-6 stopnia i kop w lędźwiach. Uwaga, chcesz ze ślimaka wystrzelić ? lekki kop w pedał i zdecydowane wdepnięcie. Rzadko wciskam do "guzika" a i tak masarz lędźwi jest. Brakuje mi tylko schowka na okulary :(
Nietypowy jak na rynek EU ale na chwilę obecną nie widzę żadnych różnic z tymi europejskimi.
Płynnie, zdecydowanie i co ważne dobrze redukuje. na "bezdechu" potrafi naprawdę ładnie trzymać prędkość, nie hamuje nadmiernie silnikiem, dzięki czemu spalanie jest bardziej niż zadowalające
Moje v50 gorzej się na zakrętach trzymało na tyłku. Tu jak po zadanym torze
Jak dla mnie OK
przy uchylonym szyberdachu "gwiżdże" z nawiewów :( Klimatyzacja OK, ogrzewanie OK
Bardzo wygodne fotele. Miejsca sporo a co też istotne na tylnej kanapie miejsca na "buty" pod fotelem jest sporo.
cicho......
Serwis na normalnym poziomie. Tarcze, klocki długa żywotność, u mnie mimo 58 tyś przebiegu nie widać zużycia. Zawieszenie jak nominał.
To nie ..... więc stosunek jakość/cena OK
Żadnych