Ocena kierowcy - Volvo 460

kazp@tlen.pl, 17 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Volvo 460 1.9 TD 90KM 66kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Do kupna tego auta skusila mnie marka i cena.Bardzo chcialbym by ktos kto jezdzil troche japoncami i Volvo napisal do mnie i wyjasnil mi dlaczego Volvo jest lepsze od Hondy , Nissana czy Toyoty.W moim nawet sypie sie blacha i odpadaja klamki. Blacha w japonczykach tez po czasie siada ale poza tym te auta sa na prawde OK!!
Silnik Renault bardzo malo elastyczny i ciagle mokry. Gdy wkreci sie na obroty wlacza sie turbina dostaje kopa, ale mimo wszystko ze wzgledu na wczesniej opisane przywary oraz na drzaca deske ma sie wrazenie jakby jezdzilo sie starym autobusem.Jest bardzo oszczedny to duzy plus mimo wszystko nie rekompensuje to wczesniej wymienionych wad.
Slaba, trzeba sie z nia mocowac. Wsteczny jak w Astrze, dlugie skoki, malo precyzyjna-i zdarzylo mi sie juz to -wyskoczyl mi biego gdy wlaczylem 4 zamiast 2
Niesamowicie miekki.To wyklucza bezpieczna jazde.
Slaba do tylu, wysoko umieszczona klapa bagaznika.
Zla.Niewybaczalnym bledem Volvo jest umieszczenie lampki swiatel drogowych w takim miejscu tablicy rozdzielczej ze jesli nie jedziemy wprostto kierownica zaslania nam lampke swiatel drogowych i oslepiamy kierowce z przeciwka. To wystarczajaco niewybaczalny blad.
Tutaj akurat wszystko wydaje mi sie OK.
Przestrzeni wydaje mi sie dosc. Bagaznik jest duzy i jak na limuzyne pojemny bo ma regularne ksztalty
Jest glosny a docierajace oglosy sa bardzo nieprzyjemne. Silnik jest nieprzyjemnie glosny zwlaszcza w czasie jazdy w miescie.Volvo zawsze kojarzylo mi sie zawsze ze szlachetna marka.A tu ta fatalnie trzeeszczaca deska rozdzielcza!!! Na trasie gdy auto sie rozbuja silnika prawie nie slychac i jest OK.Diesle bywaja glosne, ale drzaca -glosno-deska rozdzielcza dyskwalifikuje auto.
Rewelacyjna.Ponizej piatki -okolo 4.5 na trasie. To duzy plus jak dla mnie ale mazda 626 comprex pali tylko 0.5 -0.8 wiecej a jezdzi sie jak na Diesla na prawde calkiem przyjemnie. Wiem silnik Mazdy tez nie jest doskonaly. MImo wszystko dziwie sie dlaczego wiekszosc ludzi preferuje Volvo od japoncow, przeciez te sa prawie doskonale.Nochyba ze inne modele sa lepsze od 460.Ja jednak na pewno nie kupie juz auta tej marki
Cena na Zachodzie jest niska. Chyba tam juz poznali sie na tym aucie. Moim zdaniem i tak jest zawyzona w stosunku do jakosci. A u nas to juz nawet nie ma o czym mowic!!!!Nie polecam
Volvo w wykonaniu holenderskim to moim zdaniem niestety niewypal. Byc moze w wydaniu szwedzkim jest lepsze.
Nie jezdze tym autem zbyt dlugo.Kupilem go w Austrii z korozja na nadkolach i progach i uszkodzona uszczelka pod glowica i mokrym silnikiem.Auto mialo ledwie 120tys km.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

5,8