Ocena kierowcy - Volvo 440

Piter, 19 lat temu
Rok produkcji 1993
Volvo 440 2.0 109KM 80kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Nadmieniam, iż moje volvo ma już 14 lat, a ja mam go już 6. Przez ten okres odpalał w każdych warunkach, a trzymam go na powietrzu. Nigdy mi nie sprawił zawodu, świetnie się trzyma drogi i prawie się nie psuje.
Na gazie trzeba często regulować zawory. Mam kiepską instalację i troche szarpie przy dodawaniu gazu. Natomiast na benzynie pierwsza klasa, zero problemów.
Problemy z pierwszym biegiem od samego początku.
Po 130 tyś wymieniłem wszystkie tuleje i swożnie z przodu i z tyłu ( niedrogie i prosto się zakłada).
Przejechałem 1250 km jednym żutem i żadnego zmeczenia. Duża możliwość regilacji fotela. Tylko przydałby się tempomat.
Zimą nagrzewa sie szybko, ale daje słabo na nogi. Wentylatory na najwyższych obrotach sporo hałasuja.
Jeśli nie ma problemów z tłumikami to całkiem nieżle.
Podaje zużycie LPG
Części ogulnie dostępne jak się dobrze poszuka są nawet niedrogie. Niska cena zakupu. Naprawde warto kupić!! Polecam.
Kontrolki, linka od gazu, zamki w tylnich drzwiach, problemy z zacinającą się stacyjką, zamek w bagażniku, samoistnie pękająca przednia szyba, często pękające gumy w zawieszeniu rury wyddechowej, i jeszcze kilka drobiazgów kture odpadło ale w niczym nie przeszkadza.
Rdza na tylnich drzwiach i z tyłu w nadkolach, automat w rozruszniku i szczotki, szybko rdzewiejący układ wydechowy, pękająca bez powodu chłodnica.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 109KM 80kW [l/100km]

10,8