Ocena kierowcy - Volkswagen Vento

JerryVW, 13 lat temu
Silnik 1.9 TD 75KM 55kW
Rok produkcji 1994
Volkswagen Vento 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Przestronność wnętrza, niezawodność silnika.
Karoseria : blacha bez ocynku, schodzący klar w niektórych kolorach nadwozia
Jako samochód \"reprezentacyjny\" to trzeba w niego zainwestować. Widziałem naprawdę wypieszczone egzemplarze. Do pracy lub na wycieczkę w cztery osoby z dużą ilością bagażu idealny.
Silnik 75 KM to TD a nie TDI. Przestrzegano mnie bym nie kupował, bo niby turbiny się psują. Moja jakoś do tej pory sie nie popsuła. Jak na te 75 kuców to autko przy tym ciężarze całkiem żwawe. Do najcichszych nie należy, ale i najgłośniejszy też nie jest
U mnie całkiem dobrze. Czasami na trasie brakuje 6 biegu, by było bardziej ekonomicznie.
Jak na tego typu i czężar pojazdu to jest całkiem dobrze. Zawieszenie to kopia z Golfa III, a moim zdaniem w Vento zachowuje się bardziej neutralnie. Na naszych Polskich drogach zawieszenia nie mają lekkiego żywota, mimo to jest to bardzo wygodny samochód pomimo wyposażenia GT
Sedan z podwyższonym kufrem to też do tyłu widoczność kiepska, ale bardzo dobre lusterka zewnętrzne przynajmniej częściowo to rekompensują.
Wersja GTD także na przodzie półkubełkowe siedzenia z regulacją w trzech płaszczyznach. Dobrze jest poszukać modelu z regulowaną kolumną kierownicy i nic więcej nie potrzeba. Zegary czytelne, dostęp do przełączników idealny - no ale to w końcu Volkswagen. Jedynie koło kierownicy zakrywa regulatory podświetlenia zegarów i ustwienia wyskości świateł i by odczytać ich położenie trzeba się przechylić.
Trochę słaby system przewietrzania wnętrza, a na wyższych obrotach wentylator nawiewu zbyt głośny. W zimie nagrzewanie wnętrza pojazdu i osuszanie przedniej i bocznych szyb całkiem wydajne. Latem przy ciemnym kolorze nadwozia nie daje rady. Lepiej poszukać modelu z Climatronikiem lub pełną klimatyzacją.
Wnętrze nad wyraz przestronne. Lepiej chyba było tylko w Passacie. Dla czterech osób komfort podróżowania, pod względem przestrzeni lepszy niż w niejednym samochodzie z wyższej półki. A ten bagażnik!!! Można obie teściowe do niego upakować ;)
Dobrze. A na pewno lepiej niż w Golfie. Niestety to starszej konstrukcji klekot, także silnik w kabinie słyszalny. Warto zainwestować w podpinkę pod maską silnika jeżeli jej w posiadanym egzemplarzu nie ma. Dobrej jakości opony - w moim wypadku Gislaved na lato i Goodyear na zimę - nie spowodują dużego dyskomfortu wewnątrz.
Całkiem ekonomiczny silnik. Nawet przy dość ostrej jeździe nie przekroczyłem 8,5l. Obalam mit co do horendalnych kosztów napraw diesla. Padła mi pompa wtryskowa. Regeneracja mojej tylko 750zł. Wtryski po 40zł sztuka. No chyba, że ktoś kupuje orginały u dilera. Niestety blacha to tragedia. Rzadko zdarzają się okazy z nienaruszonymi przednimi nadkolami (dół przy przednich drzwiach) oraz bez wykwitów na drzwiach. Podłoga też nie należy do najwytrwalszych.
Model już leciwy, toteż ceny nie są takie zastraszające. Za dobrze utrzymany egzemplarz warto dać troszkę więcej, a napewno się odpłaci swoją ekonomicznością, przestronnością wnętrza i wyposażeniem. Vento było lepiej wyposażane aniżeli mniejszy brat Golf.
Trochę słabej jakości plastiki elementów ruchomych wyposażenia wnętrza. Wspomniany już wyżej wentylator nawiewu zbyt głośny. Autoalarmy montowane u Polskich dilerów bez jakiegokolwiek wsparcia - brak dokumentacji. Jeżeli zamontowany jest AutoWatch to lepiej go wymienić. Dla niektórych samochodów wyposażonych w instalację elektryczną z elektrycznymi szybami i pakietem komfort można nawet pokusić się o instalację alarmową z domykaniem szyb z pilota.
Wspomniana pompa wtryskową po 290 tyś przebiegu, blacharka oraz w niektórych kolorach schodzący klar lakieru to przypadłości tego modelu Volkswagena.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 75KM 55kW [l/100km]

6,6