Ocena kierowcy - Volkswagen Polo VI Hatchback 5d

Volkswagen Polo VI Hatchback 5d 1.0 TSI 95KM 70kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Karoseria : Odczucie jak w klasie wyższej
Silnik : Pracuje cicho i kulturalnie
Inne : Brak
Moim osobistym zdaniem najlepsze auto w takiej cenie, szukałem dosyć długo i nie znalazłem nic lepszego. Na tle konkurencji japońskiej czy koreańskiej to inna bajka. Jestem w 100% zadowolony także polecam do zakupu :)
Jak na takiej wielkości auto 95KM jest zupełnie wystarczające. Trzeba sie przyzwyczaić do silnika 3-cylindrowego pod względem dolnych obrotów. Generalnie nieźle sie zbiera, przy wysokich prędkościach perfect.
Wszystko precyzyjnie, jak to w grupie VAG ale wiadomo, że lepiej niż w skodach i seatach. Przyjemnie działanie, dużo lepiej niż u konkurencji.
Rozstaw kół (przód - tył) jest na tyle duży iż pozwala na poczucie komfortu na wysokim poziomie, trzyma sie w zakretach, prezyzyjnie sie prowadzi.
Coś za co uwielbiam to auto, odgłos zamykania i otwierania drzwi jest identyczny jak w audi a4/a6 czyli na wysokim poziomie. Warstwa lakieru zrobiona po niemiecku.
Nie mam nic do zarzucenia, posiadam czujniki parkowania przód + tył więc zawsze lepiej. Łatwo wyczuć gabaryty auta.
Tutaj również VW precyzja, idealnie na miejscu. I najważniejsze, design! Powala konkurencję jednocześnie przechodząc w segment wyżej. Wersja highline warta swojej uwagi, posiada wiele dodatków które są jak wisienka na torcie.
Działa jak powinna, ogrzewanie klima wszystko jest OK.
Mam ponad 180cm wzrostu i sam za sobą mam miejsce bez ścisku więc jak na takie auto jest bardzo dobrze.
I tutaj zaskoczenie. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Już po zamknięciu drzwi czuć, że auto jest dobrze wyciszone, podczas jazdy 130-140km/h jest cichutko i generalnie daje odczucie jazdy większym autem.
Spalanie w trasie 4.2 , średnio 5.4l/100km więc bardzo mało.
Za cene ok 60tys (wyprzedaz rocznika wiec duzo mniej nic wyjściowo) nie widze innej alternatywy, materiały bardzo dobre a wnętrze jest niesamowite
Brak. Auto nowe, pakiet przeglądów + gwarancji na 4 lata
Brak. Auto nowe, pakiet przeglądów + gwarancji na 4 lata