Ocena kierowcy - Volkswagen Polo V Hatchback 5d Facelifting

Michał, 9 lat temu
Silnik 1.2 TSI BlueMotion Technology 90KM 66kW
Rok produkcji 2014
Volkswagen Polo V Hatchback 5d Facelifting 1.2 TSI BlueMotion Technology 90KM 66kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo elastyczny i oszczędny.
Bardzo praktyczne i ekonomiczne autko. Mimo bardzo pozytywnych wrażeń po jeździe próbnej obawiałem się trochę, że z czasem okaże się ciasne i ospałe. Nic z tych rzeczy!
Turbina robi swoje i od ok 1500rpm autko jest bardzo elestyczne. Powyżęj 100 nie zbiera się jak moje poprzednie V8, ale wstydu nie ma. Bardzo miłym zaskoczeniem jest spalanie.
Czasem jedynka opornie wchodzi, poza tym sama przyjemność. Nie zaszkodziłby 6. bieg by obniżyć obroty przy 140km/h, jest ok 3000rpm.
Dość komfortowo, a przy tym nie buja i bez wielkich przechyłów na zakrętach. Bardzo udany kompromis.
Jedyne co mi przeszkadza to lusterko wsteczne, które zasłania za dużo. Może to problem tylko wysokich kierowców.
Wszystko jest, gdzie być powinno, super.
Trochę długo odparowują szyby. Klima i ogrzewanie OK.
Jak na rozmiar autka bardzo dobrze, mam 195cm wzrostu i bez problemu znalazłem wygodną pozycję za kierownicą. Za mną może zmieści się dziecko w foteliku 9-36. Fotelik mocowany tyłem do kierunku jazdy nie wchodzi, tylko za (niższym) pasażerem.
Powyżej 100km/h zaczyna robić się głośniej, ale nawet przy 140 można słuchać muzyki, czy porozmawiać z pasażerem.
Jak na razie tylko lać i jeździć, a spalanie jest naprawdę niskie.
Co tu dużo mówić, kupione ze sporym upustem, cena jak Kia, ale zupełnie inna liga.
Brak
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI BlueMotion Technology 90KM 66kW [l/100km]

5,8
5,6