Ocena kierowcy - Volkswagen Passat CC

Wojtek, 9 lat temu
Silnik 1.8 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2011
Volkswagen Passat CC 1.8 TSI 160KM 118kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Za te pieniądze, nic lepszego się nie kupi. Kupiłem go nowego, ciągle mi się podoba, ciągle jest bardzo atrakcyjny.
Dałem podnieść moc do 200KM, teraz jest to rakieta, zamiast 8s do setki, mam 6s:) Prędkość maks 240:) Jedyna wada: powyżej 220 słabo przyspiesza, jednak to tylko 1,8.
Precyzyjna i dość krótka.
Biorąc pod uwagę sportowe aspiracje, zawieszenie jest komfortowe, jednak porównując do Citroena C5, jest sztywny. W 911 ale też w Alfie Romeo kierownica jest bardziej bezpośrednia, tu postawiono na komfort.
Na samochód typu coupe, jest bardzo wygodnie, porównując do Mercedesa E coupe z tego samego roku, Passat CC jest bardziej komfortowy a wnętrze jest znacznie ładniejsze, z tym, że mam jasne skóry.
Nie mam uwag, ale mam parktronic.
Nic specjalnego, konkurencja jest półkę wyżej. Środkowe nawiewy czołowe w górnej części deski rozdzielczej mają za małą regulację!
Znacznie ciszej niż w zwykłym Passacie, zwłaszcza powyżej 100km/h. NIGDY nie słychać świstu powietrza a lusterka są bezgłośne.
Przez 4 lata dwie cewki zapłonowe, każda po 200 zł z wymianą:) Uwaga, to jest benzynowe turbo, należy dolewać olej do silnika, ok 1l na 3000 km.
Poważnie, to brak poważnych usterek.
Volkswagen Passat CC