Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VIII Hatchback

Silnik 1.0 TSI 110KM 81kW
Rok produkcji 2020
Volkswagen Golf VIII Hatchback 1.0 TSI 110KM 81kW od 2020 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Auto gdyby nie podejście marki było by niemal idealne. Niestety testerem elektroniki zamiast producent jestem ja. Auto po trzech wizytach w serwisie nadal niesprawne ( podobno nie ma nowszej wersji oprogramowania). Glowna siedziba w Poznaniu uznała tezy miesiące temu ze szuka rozwiązania na moj problem ( śmiech) od tamtej pory cisza wiec sprawa trafi do sadu. Jak mozna było wypuścić pojazd tak nie dopracowany pod względem elektroniki i nie umieć sobie z nia poradzić, przecież to tylko golf! Niestety z powodu tego jak jestem traktowany piąty i ostatni, mimo że auto uważam za naprawde ude gdyby- nowłaśnie to gdyby....Zawsze ufałem tej marce ho nigdy mnie nie zawiodła natomiast teraz stałem sie jej testerem, żenujące....
Obawiałem sie trochę 3 cylindrów ale jestem mega pozytywnie zaskoczony. Auto pali naprawde mało, nie jest zamułem i o dziwo udało sie go nawet rozpędzić do prawie 220 km/h. Trasa Polska Chorwacja, trzy osoby i bagaże, prędkość 140 cały czas prawie a spalanie 5.2 l
Na początku trochę haczyła 3 ale teraz wszystko ok
Na początku miałem wrażenie ze gorzej trzyma sie drogi jak vii jednak teraz wszystko sie ułożyło i jest chyba ciut lepiej jak w vii
Mnie sie podoba....
Nie mam problemu z dotykami ktore wszyscy tak gania, strasznie podoba mi sie ten minimalizm. Niestety jestem jego testerem a powinni byc inzynierowie z VW! Jak mozna było nie poradzić sobie z tak prosta elektronika!!!
Jest ok, luźniej niz w vii
Auto niewiarygodnie ciche, po odebraniu z salonu długo sie przyzwyczajałem do tej głuchej ciszy
Ciężko na tym etapie ocenić, boje sie usterek taimentu po gwarancji
Wylaczajaca sie trakcja, dziwne rzeczy dziejące sie z infotaimentem ( vw nie ma nowszego oprogramowania-smiech), nie działa wskaznik plynu do spryskiwaczy itd itp same pierdoły niestety nienaprawialne :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 110KM 81kW [l/100km]

5,2