Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VII Variant

Jacek, 6 lat temu
Silnik 1.6 TDI BlueMotion 110KM 81kW
Rok produkcji 2016
Volkswagen Golf VII Variant 1.6 TDI BlueMotion  110KM 81kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Użytkuję ten samochód od 1,5 roku (służbowy) więc co nieco mogę napisać. Silnik 110KM ,wersja Comfort, zatem nie mam podgrzewanych siedzeń, składanych lusterek, klimatyzacja manualna. Bardzo funkcjonalne, pakowne kombi, niczym się nie wyróżnia. Na plus podwójna podłoga w bagażniku, bardzo użyteczne rozwiązanie. Można tam upchnąć wszelkie akcesoria itp. i nic nie jest widoczne, a jak potrzeba wyjmujemy stelaż, obniżamy podłogę o jakieś 10cm i bagażnik robi się naprawdę potężny. Dodatkowo malutka szufladka pod siedzeniem pasażera, mogła by być większa. Gniazdo zapalniczki w bagażniku, kilka funkcjonalnych schowków. Brak niestety świateł LED do jazdy dziennej, światła mijania tradycyjne, takie sobie. Zaskoczył mnie silnik, spodziewałem się muła, a tu te 110 koni, naprawdę potrafi zaskoczyć. W mieście spokojnie daje radę na światłach, w trasie no cóż czasem brakuje mocy, ale spokojnie można wyprzedzić, elastyczny. Spalanie mój rekord to 3,8 litra jadąc do Płocka bardzo spokojnie. W mieście ok. 7-7,5 litra a w trasie ok. 5, jadąc z normalnymi prędkościami. Wkurzający system start-stop, który trzeba za każdym odpaleniem samochodu wyłączać. Samochód prowadzi się nieźle o ile można to powiedzieć o kombi. Widoczność dobra, parkuje się fajnie (czujniki parkowania i info na wyświetlaczu). Audio ujdzie, bez szaleństw ale jakoś gra. Wykończenie wnętrza bez wodotrysków, funkcjonalne, plastiki porządne, jedynie widzę, że fotel kierowcy się wyciera przy wsiadaniu po boku. Deska i kierownica bardzo ergonomiczne. Fotel kierowcy w miarę wygodny, regulowane manualnie podparcie lędźwi. Największy minus tego samochodu to brak szóstego biegu. Naprawdę bardzo go brakuje a jadasz szybciej robi się naprawdę głośno. Dziwne, że każda z wersji benzynowych ma skrzynie sześciobiegowe. To taki samochód dla ludu, który nie ma się podobać, ale jeździć i być funkcjonalnym dla właściciela, jest dopracowany i przemyślany. W sumie polecam, ale może z nieco wyższym wyposażeniem i koniecznie skrzynią 6
Przełożenia są dobrze dobrane, brak szóstego biegu jak dla mnie dyskwalifikuje to rozwiązanie
bardzo dobrze się prowadzi, ale trzeba pamiętać, że to wciąż kombi
na razie nic się nie wydarzyło

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI BlueMotion 110KM 81kW [l/100km]

5,4