Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VII Variant

Kawior, 4 lata temu
Silnik 1.2 TSI BlueMotion Technology 110KM 81kW
Rok produkcji 2016
Volkswagen Golf VII Variant 1.2 TSI BlueMotion Technology 110KM 81kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik! Mimo małej pojemności daje sobie bez problemu radę i jeszcze mało pali!
Samochód bardzo dobrze zrobiony, wygodny. O dziwo bezawaryjny (byłem "szczęśliwym" posiadaczem VW B6...). W sumie nic poważnego w nim nie zepsuło (kilka pierdół w serwisie poprawili). Mam kombi więc naprawdę duży bagażnik w tak w sumie małym aucie robi wrażenie.
Silnik 1.2 TSI 110 KM - miałem poważne obiekcje co do tego silnika (osiągi...) ale mogę zapewnić potencjalnych zainteresowanych, że trzeba w dzisiejszych czasach trochę się przełamać.. tzn kiedyś 1.2 to był malutki silniczek do napędu jakiś miejskich aut, dzisiaj 1.2 TSI naprawdę daje radę! Przy użytkowaniu w mieście w zupełności wystarcza do dynamicznej jazdy. Jest zrywny, dobrze przyspiesza (jest odczuwalna turbodziura tzn. poniżej ok 1000 obr. jest przymulony, po czym załącza się turbo i auto odskakuje do przodu) ogólnie w użytkowaniu ma się wrażenie, że auto startuje z lekkim opóźnieniem. Kwestia przyzwyczajenia, po 2 tygodniach nie zauważalna.. Po za tym auto jest dynamiczne i oszczędne (śr. 6,5 l - na dystansie 3000 km). Jestem mega zadowolony!
Jak to VW, jest bardzo ok.
zawieszenie jest naprawdę wygodne, ma się wrażenie jazdy większym autem
Mogłoby być lepiej ale w żadnym wypadku tragedii nie ma

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI BlueMotion Technology 110KM 81kW [l/100km]

6,8
Volkswagen Golf VII Variant