Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Arek79, 2 lata temu
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: 5 lat
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.6 100KM 74kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Paląca sie żarówka z tyłu po prawej stronie.
Golf 4 1,6 SR dostaje odemnie 5 gwiazdek mimo że niebył idealny, ale dla mnie był. Samochód miał 12 lat jak go kupiłem, po 15 roku wymieniłem w nim elementy podwozia (było stukanie), sprzęgło które jeszcze działało, ale było już dojechane, maglownice, akumulator, amortyzatory. Teraz samochód ma 23 lata i nic sie nie psuje. Wymieniłem elementy zurzywające się, to normalne. Super PLUS to silnik, bezawaryjny i dobry do LPG, choć paliwożerny. Korozji nie widać (ocynk). Bardzo niskie koszty eksploatacji, niskie ceny części. Prawe lusterko troche małe, ale da sie przeżyć. W skrzyni biegów przez 10 lat (albo i dłużej) nie został wymieniony olej i nic sie nie stało. Z elektryką nie było problemu, poza przepalającą sie żarówką z tyłu po prawej. Ale auto ma 20 lat.
Bezawaryjny, dobrze chodzi w LPG. Mało dynamiczny, moc ponad 100km wystarczająca.
Super manual, przez 10 lat użytkowania nie został wymieniony olej w skrzyni, i niema problemu. Wcześniej to niewiem czy był olej wymieniany.
Normalnie. W moim nowym aucie jest lepiej ale i tak było spoko.
Ocynk. Zero korozji.
Ok. Ale lewe lusterko za małe. Spory obszar martwego punktu.
Dla mnie ok. Siedzenia wygodne, sporo miejsca.
Ok.
Troche ciasnawo. Ale to odpowiednik dzisiejszego POLO, pod względem gabarytów.
Słabo wyciszony, ale ta cena, te koszty utrzymania, można mu wybaczyć. Nie jest źle.
Bezawaryjność, niskie ceny części, dobra dostępność. Dzisiaj sporo można znaleźć na złomie. Silnik używany kosztuje 500-700pln na allegro. Filtry to taniocha, olej półsyntetyczny. Wysoka dostępność tanich części. Chodzi w LPG.
Za tą cene nic lepszego nie dostaniesz.
Żarówka mi sie przepalała z tyłu po prawej. Jakieś spięcie i wilgoć. Ale auto ma 20 lat. Blokujące się klamki.
Maglownica po 17 latach. Przegub po 18 stukał.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]

8,7