Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Bardzo fajny samochód z fatalnym silnikiem. Kupiłem auto za około 4 tysiące złotych. Za tą kwotę nie spodziewałem się cudów po 20 letnim aucie, ale na początku bardzo miło mnie zaskoczyło. Myślę, że mogło mieć stówę cofnięte, ale to maks. Klimatyzacja, elektryczne szyby, dość dobry komfort jazdy, no i auto nie wygląda jeszcze archaiczne. W tym przedziale cenowym nie widzę lepszej propozycji. Jednak... Po wymianie dość drogiego rozrządu, wymianie oleju wraz z filtrami i przejechaniu trochę kilometrów zauważyłem bardzo poważne ubytki oleju. Rozumiem, że auto ma swoje lata i uszczelniacze na zaworach, czy pierścienie swoje przeszły, ale litr na 300 kilometrów jest niedopuszczalną wadą konstrukcyjną przy jakimkolwiek przebiegu. Do tego doszła zapychająca się co dwa tygodnie odma, a auto użytkowane było głównie w trasie. Mając nadzieję, że to prosty konstrukcyjnie mały silnik jednego z najpopularniejszych samochodów na świecie, nie pofatygowałem się na jakiekolwiek forum przed zakupem. Dopiero po fakcie zauważyłem, że wszelkie opinie dotyczące 1.4 16V jasno stwierdzają, że ten motor to śmietnik i duży powód do wstydu dla niemieckich inżynierów. Nie dajcie się zwieść popularności, a jak już nic do Was nie przemówi i podejmiecie decyzję sercem lub oczami, sprawdźcie bardzo dokładnie jakość i stan silnika (np. pod kątem dymienia). Pomimo wszystko kupiłbym auto lecz z innym silnikiem.
Porażka
Bardzo przyjazna, krótkie przełożenia
Dosyć sztywno, pewnie trzyma się drogi
Przy 20 letnim aucie coś już musi wyleźć, u mnie były to progi przy przednich kołach
Celująco
Super, wszystko pod ręką, dosyć intuicyjnie
Bardzo dobra
Dużo przestrzeni jak na hatchbacka
Silnik głośny, pomimo tego, że to benzyna
Prócz drogiego rozrządu, na akceptowalnym poziomie
Droższe od aut francuskich, ale czy lepsze? Nie miałem innego auta w tym przedziale cenowym
Nie zauważyłem
Wyżej opisany silnik