Ocena kierowcy - Volkswagen Crafter I Furgon średni rozstaw osi

Kierowca po 1,1 mln km, 12 lat temu
Silnik 2.5 TDI 136KM 100kW
Rok produkcji 2012
Volkswagen Crafter I Furgon średni rozstaw osi 2.5 TDI 136KM 100kW od 2006 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jakość w kabinie.
Słaby i nieelastyczny silnik 2.0 136KM, marne zawieszenie i dotkliwy hałas w kabinie psują wizerunek Craftera. Niestety o tych problemach dowiedziałem się po zakupie. Samochód dla snobów, którzy patrzą na znaczek na masce. Ja odradzam zakup Craftera. Kupilem z konieczności, po kasacji poprzedniego dostawczaka. Zyczę bezpiecznej jazdy.
W opcji wyboru brak silnika 2.0 136 KM???????. Taki mam. Silnik to PORAZKA. Pusty jeszcze ok. Gdy załaduje 1,5 T ręki nie zdejmuje z lewarka zmiany biegów. Silnik poniżej 2000 obrotów nie istnieje. Obiecywane spalanie 7.5 l to fikcja marketingowa, realnie 9,5l. Wcześniej jeżdziłem Transitem 2,4 140KM i czyłem moc. Craftera 2.0 TDI 136 KM zdecydowanie odradzam tylko najmocniejsza wersja.
Skrzynia jest ok. Komputer podpowiada zmiane biegu. Jego sugestie sprowdzaja się dla pustego auta.
Standardowy czyli bez wzmocnienia w postaci dodatkowego resora lub miechów powietrznych zbyt miekki. Najlepiej zamówić Crafter fabrycznie wzmocniony. Jesli we własnym zakresie wzmocni się zawieszenie przepada gwarancja. Salon-diler nie może modyfikować zawieszenia - absudr VW. Wszystkie poprzednie samochody wzmacniałem miechami u dilera a producent honorował gwarancje Ford, Renault i Iveco.
Dobra.
Ford Transit był samochodem roku dzieki ergonomi. Crafter jest bliski ideału. Dobre wrażenie psuje krótki fotel kierowcy.
Najlepsza klimatyzacja ze wszyskich dostawczaków.
Przestrzeni kierowcy i pasażerom nie brakuje. Jakość montażu i materiałów w kabinie jest super. Takiej jakości nie ma w innych dostawczakach. Przełączniki i kilka istotnych elementów z Mercedesa klasy C.
Komfort w kabinie psuje złe wiciszenie silnika. Świst z okolicy wycieraczek.
W zakupie Crafter jest droższy od Tansita o 20 tyś, od Mastera o 25 tyś. Ceny katalogowe są dla frajerów, ja podaje różnice po upustach. U VW dostałem 11 tyś. Spalanie 9.5 l dla jazdy 50% z towarem i 50%pusty po rozładunku. Wiekszość to trasy 600 do 800 km.
Auto bardzo drogie. Dodatkowe wyposarzenie w koszmarnych cenach. Wersja podstawowa goła.Radzę dobrze przestudiować wyposarzeni i ceny. Póżniejsze doposarzenie może być szokiem dla kieszeni. Atutem jest dostępność \"od ręki\" modelu.
Auto nowe bez awari.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 136KM 100kW [l/100km]