Ocena kierowcy - Volkswagen California California 6.1

Tomato, ponad rok temu
Silnik 2.0 TDI BMT 199KM 146kW
Rok produkcji 2021
Volkswagen California California 6.1 2.0 TDI BMT 199KM 146kW od 2019 - Oceń swoje auto
Inne : wnętrze. jak wyszlo 6.1 to w porównaniu do 6.0 byłem załamany. teraz uwazam ze jest na prawde przemyslane.
Inne : brak
Auto ma wady i niedociągnięcia jak kazde jednak jego klimat i funkcjonalnosc przysłaniają wady. Dla dużej rodziny z psem nie ma chyba nic lepszego. uzywam glownie na weekeny i wakacje. na codzien mi go szkoda i mam inne auto. w rok zrobilem 15 tys. km
mam 2.0 BITDI. 204km. podobno nie ma juz problemow z egr itp ale za mały przebieg zebym cos wiecej napisał. jest elastyczny i mało pali /max 12l przy pełnym obciazeniu, boxie, rowerach z tyłu i 160 kmh
troche za szybko zmienia biegi jak dla mnie wiec czasami korzystam z trybu manualnego bo nie lubie jak silnik ma caly czas niskie obroty
czasem troche buja albo dobija na dziurach ale generalnie dobrze sobie radzi na trasie. mam zawieszenie aktywne ale nie wiem czy bym nie wział dzis wzmacnianego gdybym zamawiał do produkcji.
jak dla mnie i ładna i funkcjonalna i nie mam uwag.
bardzo dobra. duze lusterka, bardzo dobra kamera.
pali miedzy 7-12 litrow w zaleznosci od tego jak jezdzisz.
nie mam uwag. dobrze dziala klima nawet w bardzo duzy upal i naslonecznienie. wnetrze latwo ochlodzic bo wystarczy otworzyc drzwi rozsuwane z pilota zanim sie dojdzie do auta i fajnie przewieje. webasto suche i mokre działa swietnie.
szkoda ze nie ma californi long jak multi. multi bym kupowal tylko w wersji long bo jezdze z 7 foteli wiec nie jest zbyt duzo miejsca ale jest ok.
mam wersje z pakietem akustycznym i uwazam ze jest jak w aucie osobowym
polecam pakiety przegladow vw. za 1600 zl 3 przeglady /kupilem w promocji/ to nie ma tego nigdzie
auto drogie. za dobrze wyposazone trzeba zaplacic powyzej 300 tys. mam wersje beach
trzeszczaly drzwi przesuwne - naprawili na gwarancji. minimalnie przedni blotnik musieli wyregulowac bo jestem pedantyczny i 1,5 mm roznicy nie zniosłem :)
nic sie nie wydarzylo. zmieniam olej co 15 tys. km

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI BMT 199KM 146kW [l/100km]