Ocena kierowcy - UAZ 3151 31512

Bartosz Maciej, 14 lat temu
Rok produkcji 1995
UAZ 3151 31512 2.45 90KM 66kW 1989-1998 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : mosty nad resorami, nawet niezbyt twardy jak na resorową terenówkę.
Karoseria : jedyny minus - pojawiająca się korozja nadwozia
Jest to bardzo dobry, wdzięczny, prosty w konstrukcji, klasyczny samochód terenowy z niepowtarzalnym klimatem i charakterem. Wojskowy,o pięknej linii i proporcjach (nie autobus - jak terenówki japońskie i zachodnie).Doskonały w terenie. Auto dla słowiańskich \"szerokich dusz\", nie dla gangsterów,\"szpanerów\", żądnych komfortu i \"cywilizacji\" wydelikaconych \"europejczyków\".
Gaźnikowy - z duszą, prosty,niezawodny, głośny (ale dźwięk przyjemny),wystarczający do jazdy w terenie, na trasie do 80 km/h.Jednak trzeba pamiętać, że jest to prawdziwa frontowa terenówka, tylko i wyłącznie do tego stworzona - bez żadnych kompromisów, żadnych \"rajdów\", żadnego \"płynięcia\" ponad stówę na trasie, żadnych wygód.
Bez zastrzeżeń - chodzi lekko i precyzyjnie
Zanim go kupiłem straszono mnie, że ciężko jest trafić nim w drogę - nie mogę podzielić tej opinii.Jedzie normalnie nawet przy 100 km/h. W terenie - czołg, nie potrzeba żadnych przeróbek, wystarczą dobre np. rosyjskie opony.
Samochód ma plandekę, dlatego do przodu jest b.dobrze, do tyłu - fatalnie. parkowanie nim w mieście to sztuka, którą nabywa się z czasem.Metalowy dach stosowany w nowszych modelach ten problem usuwa.
Bez zastrzeżeń.
Jak na spartański wóz oczywiście.
Więcej nie potrzeba.
Wiadomo - russkij tank. Ale mi to absolutnie nie przeszkadza.
Z instalacją gazową - bezproblemowo, o niebo lepiej niż w nissanie patrolu 2.8 benz/lpg.
Miałem dosyć dużo samochodów, zarówno osobowych, jak i terenowych (patrole, niwy)i mogę stwierdzić, że jest o niebo lepiej (z uazem).
Na szczęście wszystko w porządku.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.45 90KM 66kW [l/100km]

15,0