Ocena kierowcy - Toyota Land Cruiser V8 Terenowy

jakubachad, 4 lata temu
Silnik 4.5 D-4D 286KM 210kW
Rok produkcji 2009
Toyota Land Cruiser V8 Terenowy 4.5 D-4D 286KM 210kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Stosunkowo niskie spalanie
Przeniesienie napędu : Wytrzymałość
Zawieszenie : Wytrzymałość i komfort podróżowania po dziurawych drogach oraz krawężnikach w mieście. :)
Układ hamulcowy : Dość szybko przegrzewające się elementy układu wymagają częstych wymian.
Wspaniałe auto terenowe. W mieście wyróżnia się wśród przyziemnych audi q7 itp. Mimo swojego wieku zwraca uwagę wielu osób i jest przez nich oceniane jako prestiżowe... wydaje mi się, że słusznie. Doskonale radzi sobie w trasie. Opowieści o tym, ze jest niestabilny przy wyższych prędkościach są wyssane z palca.
Mimo wielu opinii o zawodności silników diesel w tym modelu nie miałem do tej pory żadnych problemów. Wymiana oleju i filtrów to wszystko co trzeba było przy nim robić. Silnik bez najmniejszych wycieków.
Nie jest to nowoczesna konstrukcja, ale za to solidna. Również nie sprawiała problemów.
3 tonowe auto prowadzi się bardzo pewnie. Dość dobrze przyspiesza, trochę szybko zjada hamulce. :)
Bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne. Wygląd... kwestia gustu, jak dla mnie piękne nie jest, ale nie o to w tym chodzi.
Ok.
Duża kabina, szeroka. Z tylu (drugi rząd) mogłoby być więcej miejsca na nogi (wiem... dziwne :)
Wszystko działa jak należy.
Jak na tak potężna kabinę przestrzeni na nogi nie ma wcale za dużo.
Jest Ok. Przy wysokich prędkościach autostradowych nie słychać szumu opływającego powietrza, co może wydawać się nieprawdopodobne w pojeździe o takiej bryle.
Nie jest to ekonomiczny samochód, chociaż 13-14l/100km to niewiele jak na tak ciężkie auto.
Cena jest wysoka, jakość wykończenia wnętrza niekoniecznie. Za to jakość (trwałość) konstrukcji stoi na najwyższym poziomie.
Brak
Brak. Przebieg powyżej 350 000 km a wszystkie części fabryczne, także zawieszenie. Użytkownicy audi i vw mi nie wierzą.

On - zużycie paliwa dla silnika 4.5 D-4D 286KM 210kW [l/100km]

13,3