Ocena kierowcy - Toyota Corolla XII Sedan

Silnik 1.8 Hybrid 122KM 90kW
Rok produkcji 2021
Przebieg: 1 000 tys. km
Toyota Corolla XII Sedan 1.8 Hybrid 122KM 90kW 2019-2022 - Oceń swoje auto
Wcześniej jeździłem 4 lata octavia z 2017 2.0 diesle (180000km przejechane. Corolla 1.8 hybrid mam od paru tygodni (przeleciałem 10500km). Auto bardzo przeciętne na trasy poza miasto, na dłuższe podróże (zwłaszcza drogami eks i autostradami) nie nadaje sie absolutnie zupełnie. Poziom hałasu jest dramatycznie wysoki - już przekraczając setkę jest ok. 85db i potem tylko rośnie. No sorry ale w moim starym nissanie note z 2011 jest ciszej albo tak samo… Hałas potęguje dodatkowo skrzynia bezstopniowa (jej wycie przypomina mi wkrętarkę albo mieszadło do farb jak obroty wysokie). Spalanie dupy nie urywa - po mieście owszem maleńkie, ale w trasie w normie a na drogach eks i stradach wyższe niż w klasycznych.
Dynamika daje radę, zwłaszcza po mieście. Przy prędkościach 70-100 przeciętna. Powyżej muli w postępie geometrycznym…
Spisuje sie bdb po mieście. Akceptowalne zachowanie do ok. 90km/h. Powyżej generuje duże natężenie nieprzyjemnych dźwięków.
Bardzo poprawny w każdych warunkach. Trudno sie czegoś przyczepić ale tez wyjątkowo sie nie wyróżnia. Jednak ze wszystkich ocenianych elementów ten jest najlepszy.
Karoseria jak karoseria, nic nie trzeszczy ale tez i zamykanie drzwi czy bagażnika to metaliczny, tandetny dźwięk.
Bez zarzutu , ze względu na sedan, minimalnie gorsza do tylu przez szybę.
Kwestia przyzwyczajenia, ekran centralny mógłby być niżej. Jest poprawnie choć bez polotu.
Działa poprawnie ale ze sporym opóźnieniem reakcji.
Przód ok, może nawet lepiej niż przeciętna. Tył zdecydowanie mało miejsca nawet dla mniejszych ludzików.
Dramat. Pod tym względem najgorsze z aut jakim jeździłem więcej niż kilkanaście tys km. Corolla jest gorsza niż mazda 3 1,6 diesel, Nissan Juke 1.6 benz. Nissan Note 1,4 benz, Opel Astra benz 1,4 125km, skoda octavia 2,0 diesel 150km. Trasa dłuższa niż 100 km tym autem to mordęga.
O naprawach się nie wypowiem (za krótko i nie było) ale zakup droższy niż auta konwencjonalnego a spalanie wcale nie powala (chyba ze tylko w mieście)
Nie kupiłbym ponownie. Wolałbym dopłacić do czegoś innego choć konwencjonalnego- zreszta to ze jest to auto hybrydowe a w cenie jak auta konwencjonalne u konkurencji swiadczy ze zaoszczędzili. Na wyciszeniu na pewno, na czy jeszcze? Okaże się..
Nie oceniam
Nie oceniam