Ocena kierowcy - Toyota Corolla VIII Hatchback

lukfas, 8 lat temu
Silnik 1.4 VVti 96KM 71kW
Rok produkcji 2000
Toyota Corolla VIII Hatchback 1.4 VVti 96KM 71kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Tani, dobry na miastową jazdę. Choć akurat ja byłem nim wszędzie, z warszawy - bieszczady 5x, Piaski nad morzem, dojazd do pracy - 120km w jedną stronę przez pół roku, trasy po 500km bez przystanku i nic, jedzie bez problemu. A tak naprawdę stoi teraz w garazu od roku, mimo że mam teraz inny samochód, ten zostawiam z sentymentu do niezawodności i wzoru samochodu pod tym względem. Najgorsze jest zużywanie ponadnormatywnych ilości oleju - 0.5-0.7l na 1000km, więc trzeba mieć w bagażniku baniaki z olejem, ja miałem najgorszy mineralny 15w40 i nie przeszkadzało to w bezproblemowej eksploatacji przez 60.000km. Wersja liftback, poczekam aż będą znikać powoli z ulic, a ja będę miał wtedy fajny, oryginalny samochód, wciąż mogący się podobać. Przy okazji - gaz założony w 2003, II generacja, wymieniłem butlę, reduktor i silnik po przejechaniu tylu kilometrów nie uległ żadnym awariom.
Olejopijca. Jeździ na najgorszym oleju mineralnym, bo nikt by nie wyrobił kasowo.
Bardzo dobra
bardzo dobry
Standard jak to samochód tej klasy
Wszystko na swoim miejscu
ma klimę, czego chcieć więcej
Z małym dzieckiem nie polecam, bagażnik nie najgorszy jednak
Przy 140 głośnawy, daję radę polecieć 185 licznikowo
tania eksploatacja, 10l gazu, nigdy więcej
Cięzko znaleźć coś lepszego za tą kasę. Ja dałem 4 lata temu 9000zł, teraz pewnie 5000zł może jest warty - rynkowo, nie dla mnie.
Urwana rączka otwierania klapy bagażnika, nie działajacy silniczek tylnej wycieraczki, zepsuty zamek w bagażniku.
Od zakupu 4 lata temu przy przebiegu 158000km nic się nie podziało

Toyota Corolla VIII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu