Ocena kierowcy - Toyota Corolla VI Coupe

MajkelAngelo, 18 lat temu
Silnik 1.3 i 82KM 60kW
Rok produkcji 1990
Toyota Corolla VI Coupe 1.3 i 82KM 60kW 1989-1992 - Oceń swoje auto
bardzo bardzo dobrze bo mimo wieku autko minimalnie wzięła rdza tylko na progu przy tylnym prawym kole ogólnie praktycznie bezawaryjnie, praktycznie bez rdzy... jeśli autko będzie szanowane z pewnością posłuży na długie lata
elegancka praca, cichy, nic nie cieknie,jeżeli nie bedzie sie go zarzynac to posłuży spokojnie jeszcze dwa razy dłużej, powyżej 100 km/h dość głośno zaczyna iść, a od 110 przypieszenie jest już słabe (pewnie z winy małego silnika 1.3) ale do 165 dochodzi napewno, bo sprawdziłem :)
szkoda, że czasem trzeba drugi raz wrzucac wsteczny, bo nie zawsze wejdzie do konca
dość twardy i niektórym może to psuć komfort jazdy, ale jak dla mnie bardzo dobrze, bo mocno trzyma sie drogi i zbytnio nie znosi na zakręcie
w zasadzie wszystko widać bez większych problemów, także przy cofaniu
wszystko na swoim miejscu :) bez problemu znajdziemy każdy przłącznik który nas interesuje aha, niektórych dziwi przycisk do spryskiwaczy w przełączniku kierunkowskazów, a nie we włączniku wycieraczek :)
dość szybko sie nagrzewa i mocno wieje :) ale, minusem jest to, że żeby szyby odparowały trzeba włączyć nawiew z zewnątrz lub najlepiej uchylić okna, choć w zimie jest z tym lipa :/ i to tak na kilka minutek
mam 188cm wzrostu i nie ma problemu zajmowanie miejsca za kierownicą, w dodatku głową do dachu mam daleko :) jest tak tylko przy maksymalnym wysunięciu fotela co niestety pasażerom z tyłu nie zwiększa komfortu jazdy, który i tak jest średni ponieważ mam wersje 3-drzwiową i Ci z tyłu nie mają za wygodnie na dłuższej trasie, bo po mieście jest jeszcze do zniesienia siedzenie w kucki :)
ostatnio zrobiła mi sie dziurka w środkowym tłumiku (ale to dlatego że wybitnie mądry poprzedni właściciel zaspawał usterke zamiast wymienić uszkodzoną część- koszty tego były by śmieszne) a tak dzięki jego ineligentnej naprawie musze zmienić calutki tłumik bo samochód coraz bardziej słychac a koszt tego to w serwisie jakies 700zl ale jesli ma sie części zamienne nie oryginalne to napewno zamkniemy się w połowie tej kwoty Ogólnie chodzi cicho, spokojnie można rozmawiać jadąc 100km/h
przeglądy mieszczą sie w przyzwoitych, dość niskich kwotach, napraw nie ma zbyt wiele więc nie powiem ile kosztują :) ja zmieniałem tylko pasek rozrządu wraz z napinaczami i innymi pierdołami i wyniosło mnie to poniżej 400 zl a jest to wydatek raptem raz na 80tys km co do spalania ja jeżdże dość agresywnie ale zamykam sie w 8,5 litra po mieście
no co tu mówić, auto w tym wieku i w tej cenie jest świetne i lepsze w 100% od jakichś fiatów, daewoo czy innego dziadostwa, młodszego o 5 lat... bardzo dobry na 1-szy samochód
no nie bardzo wiem do czego się przyczepić, może to że ostatnio miałem mały kłopot ze spryskiwaczami (nie chciało sie im działać) ale to pewnie przez małe zwarcie w przewodach przy zbiorniku z płynem do wycieraczek... kłopot został szybciutko rozwiązany przeze mnie poprzez poruszanie tymi kabelkami i wszystko znowu działa :)
u mnie akurat jest sprawa z tłumikiem ale to mozna szybko rozwiązać nic poza tym jak to toyota... po 170000 km trzeba było wymienić uszczelki silnika bo zaczął brać za dużo oleju.. teraz jest idealnie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 82KM 60kW [l/100km]

7,2