Ocena kierowcy - Toyota Camry I Sedan

Podpis, 17 lat temu
Rok produkcji 1988
Toyota Camry I Sedan 2.0 99KM 73kW 1986-1988 - Oceń swoje auto
Gdyby produkowali takie nowe, to problem z zakupem innego auta byłby rozwiązany. Jeśli znajdę kiedyś taki samochód z bardzo niewielkim najazdem w idealnym stanie to gotów jestem zapłacić jak za zboże. Nie polecam tego samochodu ludziom, którzy chcą oszczędzać na wymianach oleju itp ani ludziom, którzy katują samochody i rajdują po drogach, od tego są benzyniaki GTI itp.
W chwili obecnej 399 000 km przebiegu, wymiana oleju co 5tys, co 10tys z filtrem, między wymianami nie dolewam oleju. Silnik dynamiczny, oszczędny, jednak nie polecam przekraczać 130 km/h na trasie - jedziesz sobie 150 cały czas, to poleci ci prędzej czy później głowica - wiem na szczęście nie ze swojego doświadczenia. Taki już urok turbodiesla. Po dłuższej trasie odczekać minutkę na wolnych obrotach, żeby turbinę ostudzić.
Niestety tylko dobrze, bolączką tego auta jest psująca się dwójka - synchronizator.
Tym autem się nie jedzie, tylko płynie. Komfort najwyższej klasy, nawet francuzy przy nim siadają. Dynamiczna jazda też jest możliwa, ale trzeba troszkę umieć jeździć.
Jak w szklarni.
Wszystko na swoim miejscu.
Nie ma klimy co prawda, ale ogólnie jest super.
Bardzo, bardzo wygodny samochód, z przodu mnóstwo miejsca, z tyłu również, aczkolwiek z tyłu nie jeżdżę.
Rok 1988? Turbodiesel? Biorąc pod uwagę te dwa czynniki, to wycisenie pierwsza klasa. Nawet na dzisiejsze standardy.
Auto niesamowicie ekonomiczne jak na pojemność, wiek i wielkość pojazdu. Koszty utrzymania średnie, najdroższe jest OC, bo jeśli ma się zadbany egzemplarz, to nie dokonuje się żadnych napraw, poza eksploatacyjnymi. Części dość drogie.
Ten model jest tani jak barszcz, tyle, że znależć takie autko w dobrym stanie zakrawa na cud.
Nic się nie psuje, w środku nawet nic nie trzeszczy, a auto ma już 18 lat!
Nic się (odpukać) nie psuje, przejechałem prawie 60 000 i nic. Jeśli coś, to zwyczajnie się zużyło (zawieszenie, hamulce itp.)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 99KM 73kW [l/100km]

6,7