Ocena kierowcy - Toyota Avensis Verso

Jacek (komentarz po roku), 18 lat temu
Rok produkcji 2004
Toyota Avensis Verso 2.0 150KM 110kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
mógłby być lepiej wyciszony. Dobra elastyczność, szybki (autostrada, 4 osoby, bagaż, nartyu w środku - max 205 km/h).
Jak to w toyotach, źle wchodzi wsteczny. Bardzo krótkie przełożenie na 1 i krótkie na 2 biegu ale jest to wygodne ponieważ na 3 i 4 biegu dobra elastyczność, docenia się ten fakt podczas jazdy po mieście. Na autostradzie przydałby się 6 bieg.
Trochę twarde zawieszenie ale to nie przeszkadza, jak na ten typ auta bardzo dobrze (zaskakująco dobrze) trzyma sie drogi, polecam wersję z VSC i TRC. Zbyt dużo hałasu dociera spod auta podczas jazdy gorszą drogą, Wymażone auto do jazdy autostradami.
Bez komentarza, polecam jednak czujniki parkowania i zdejmowany hak holowniczy na bagażnik na rowery (życzę wszystkiego najleprzego typ, którzy będą chcieli wozić rowery na dachu).
OK, brakuje mi schowków pod łokciem ale można się przyzwyczaić.
Polecam wersję z klimą również na tył (2 trefy).
Zawsze może być lepiej, trochę głośne auto (silnik i podwozie) ale może dlatego, że przejechałam się Nissanem Murano...
Benzyna dla tych co nie liczą ile pali. Tak naprawdę jeżeli ktoś chce koniecznie liczyć ile jego auto pali to niech nie kupuje wózka za 120 tys tylko tańszy. A teraz fakty (komputer to zakłamane stworzenie w tym samochodzie, dodajce min. 2 l/100 km do tego co pokazuje a jeszcze lepiej nie korzystajcie z niego): po mieście do 12.0 -12.5 l/100 km, na trasie z rodziną i bez wygłupów nie mniej niż 10 l/100km (max 120-130 km/godz). Autostrady niemieckie, jazda 160-200 km/godz. 17-18 l/100km. Nie wiem skąd moi poprzednicy wzieli swoje dane...
toyota i to złożona w Japonii
j.w., nie mam tylko szczęścia do bezpieczników dla zapalniczki w toyotach. Podłączę 2 urządzenia i po kilku godzinach trach.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 150KM 110kW [l/100km]

10,7