Ocena kierowcy - Toyota Avensis Verso

z.gadomski@tunesys.com, 16 lat temu
Rok produkcji 2004
Toyota Avensis Verso 2.0 150KM 110kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Kultura pracy silnika oraz pojemność i ergonomiczność wnętrza. Można spakować rodzinę i jechać setki kilometrów, bez zmęczenia dzieci i własnego. Doskonała widoczność drogi i otoczenia.
Układ hamulcowy : Szybko zużywają się (lub ulegają wybiciu) tarcze hamulcowe. Aż dwa razy wymieniałem je na gwarancji.
Przeniesienie napędu : Sprzęgło nie pozwala ruszyć płynnie, trzeba bardzo uważać, żeby nie zrobić kangurka.
Elastyczność doskonała. Prawie jak w MELEX´sie
Nieco sztywna. Czasem robi kangurki, ale to wina sprzęgła. Serwis nie potrafi tego usnąć.
Prowadzi się bardzo płynnie i kulturalnie
Można jechać godzinami i nie czuć zmęczenia jazdą. Poczułem to, gdy ciurkiem zrobiłem 1.800 km.
Do 120 km/h jest absolutnie perfekcyjnie. Od 120 – 140 km/h szum wzrasta. Powyżej 140 km/h jest już głośno. Ale to jednak duże auto rodzinne, a nie limuzyna, więc OK.
Niestety, ale pali za dużo, mimo największych starań (potrafię jeździć ekonomicznie). Czasem mam wręcz wrażenie, jakby była to kwestia złego wyregulowania. Wskazania komputera są OK., jak w podręczniku, ale spalanie rzeczywiste jest czasem wyższe o 25% od pokazywanych średnich. Serwis jest bezsilny, próbowali trzy razy i ... nic. Szkoda, bo lubię ten samochód. Może ktoś zna jakieś lekarstwo?
Alarm włączał się bez potrzeby, ale po dwóch przeglądach usunęli usterkę. Czujnik cofania nieco wariuje. Wskazania komputera co do zużycia paliwa są takie, jak w podręczniku, ale spalanie rzeczywiste jest czasem wyższe o 25% od pokazywanych średnich (w ogóle jest za wysokie). Średnia prędkość pokazywana na komputerze jest zawsze niższa o ok. 10 km/h od rzeczywistej. Serwis jest bezsilny.
Szybko zużywają się (lub ulegają wybiciu) tarcze hamulcowe. Aż dwa razy wymieniałem je na gwarancji. Sprzęgło nie pozwala ruszyć płynnie, trzeba bardzo uważać, żeby nie zrobić kangurka. Tu serwis także rozkłada ręce.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 150KM 110kW [l/100km]

9,8