Ocena kierowcy - Toyota Avalon I

Silnik 3.0 i V6 24V 192KM 141kW
Rok produkcji 1995
Toyota Avalon I 3.0 i V6 24V 192KM 141kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : lejesz i jedziesz
Jeden z najlepszych samochodów jakie stworzono - mówię to z przekonaniem bo jeździłem wieloma, a jestem fanem motoryzacji i wiem co nieco. Avalona mogę porównać z najlepszymi mercedesami typu w 124 . Bezawaryjny, trwały- widziałem takie z przebiegiem ponad 800 tys km. Mój ma 19 lat i od początku eksploatowany wyłącznie w Polsce. Teraz ma mały dość mały przebieg ok 220tys km choć zrobiony niemal wyłącznie w mieście - stan techniczny jest bardzo dobry - skrzynia biegów chodzi jak nowa i silnik nie bierze grama oleju - mankament to jedynie rdzewiejące tylne nadkola ponadto wymienić musiałem niedawno korodujące przewody paliwowe i hamulcowe ale w końcu auto ma 19 lat. Inne zalety: komfort, ogromna przestrzeń wewnątrz jak w s klasie, dobre spalanie, dobre wyciszenie, jadąc odpoczywasz i mocy masz pod dostatkiem.. Części podstawowe dostępne i niedrogie choć powoli z niektórymi coraz trudniej np. kilka dni szukałem tylnych klocków. Osobiście uwielbiam samochody japońskie lat 90tych, a ten to prawdziwa esencja. Niestety producentom już nie opłaca się takich produkować, zrozumieli bowiem że lipne auta to najlepszy biznes. Znalezienie Avalona w dobrym stanie jest bardzo trudne ale nie niemożliwe. Czasem spotkam właścicieli takich samych aut którzy chętnie jaki i ja wymieniają się uwagami o swoich Toyotach - i nie poznałem niezadowolonego.
Bajka- dużo mocy, tiry wyprzedzasz błyskawicznie, fajny dźwięk V6, czasem drażnię tych z BMW
stary dobry 4biegowy automat (manualna w tym modelu nie występuje) bardzo duża trwałość
zaznaczam doskonale bo lubię miękkie zawieszenie, na zakrętach auto trzyma się wystarczająco, hamulce dużo słabsze od współczesnych aut
widoczność bardzo dobra, szyba nie jest tak pochylona jak w nowych autach
lubię ergonomię po Japońsku
wystarczy
Doskonała to właściwe słowo zarówno z z przodu jak i z tyłu - porównywalna z największymi autami na rynku dużo większa niż np. w mercedesie "okularniku". Idealny samochód dla koszykarzy.
super, choć przy dużych prędkościach trochę szumi wokół szyb
Samochód z wyższej półki a koszty utrzymania z niższej. Spalanie uwaga: jeżdżę na gazie i jak to w autach o dużej pojemności i w automacie jest duża różnica pomiędzy jazdą na trasie i w mieście. Na trasie spali 10,5L gazu możliwe 9L a jak szalejesz tj ok 140kmh to ok 11,5L. w mieście między 13 a 15L. Ja jeżdżę niemal wyłącznie w mieście. Moje dane są prawdziwe bowiem pomiary robię cały czas
za 17 letniego Avalona dałem 4500zł założyłem gaz i wymieniłem paski i inne eksploatacyjne części. Przez 2 lata zrobiłem 40tys km bez awarii.
wzór, według fanów Toyoty w stanach model uznany za najlepszy w historii marki
brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.0 i V6 24V 192KM 141kW [l/100km]