Ocena kierowcy - Suzuki Vitara III SUV

Roman, ponad rok temu
Silnik 1.6 DDiS 120KM 88kW
Rok produkcji 2018
Suzuki Vitara III SUV 1.6 DDiS 120KM 88kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Auto zakupione w Szwecji , w PL od połowy roku, w moich rękach 3 miesiące. jest to druga opinia po zrobieniu trasy S-ką oraz częściowo autostradą. Autko zaskakuje mnie bardzo pozytywnie, a mam pewne porównanie, gdyż jest moim 24 prywatnym samochodem. Zużycie paliwa na autostradzie i S-ce 3,5-3,7 litra/100 km - tankowanie do pełna od-do i co ciekawe, komputer na trasie zawyżył faktyczne zużycie paliwa a w mieście liczy dokładnie bez odchyleń, jazda w deszczu i mgle - najszybciej 130 km/h, częściej na 4 i 5 biegu (skrzynia manualna 6-tka), w dwie osoby z niewielkim bagażem, jazda płynna, opony zimowe.
Silnik dynamiczny i dość elastyczny, zimny nieco za głośny ale przyjemnie mruczy. Mógłby szybciej się rozgrzewać, bo na krótkich dystansach "wokół komina pali w zależności "od nogi" pali 6,5 aż do 9 litrów/100km, za to w trasie jestem przekonany, ze przy lekkiej nodze zmieści się w 3,5 l/100km
Skrzynia chodzi płynnie, jest cicha, przełozenia od 1-5 do jazdy do 100 km/h a 6 bieg jest już przeznaczony raczej powyżej 110 km/h
Wszystko jest pod ręką i we właściwym miejscu, fajne regulacje, zwłaszcza automatycznej klimatyzacji. Trochę zabawy z ustawianiem zegarka w liczniku oraz przebiegów, ale ja z awersją do komputerów po 60-tce dałem radę
Ogrzewanie działa szybko i bez uwag bo grzeje szybciej niż nagrzewa się silnik. Auto produkowane na Szwecję więc ma gniazda do podgrzewania zewnętrznego. Problem zaczyna się w jeżdzie w deszczu i mgle, bo zaparowują przednie szyby - w tym miejscu system nie daje rady.
Jeszcze nic się nie zepsuło a DPF - jedyne dotąd urządzenie zasygnalizowane przez system szybko się dopala, bo jest ułożony na bloku silnika

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DDiS 120KM 88kW [l/100km]

5,6