Ocena kierowcy - Suzuki Baleno I Hatchback

Silnik 1.6 i 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 1997
Suzuki Baleno I Hatchback 1.6 i 16V 101KM 74kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Auto dla młodej osoby lub kogoś bez rodziny , ponieważ auto jest małe i w środku również nie jest za wiele miejsca.Jako całokształt oceniam auto na bardzo dobre , również usterek jako tako nie ma i póki co się nie pojawiają. Jednak mam pare zastrzeżeń jeśli chodzi o samo prowadzenie auta. Na seryjnym zawieszeniu auto jest juz samo w sobie wysoko postawione przez co nie przekłada sie to najlepiej na komfort jazdy, chodzi mi o to iż auto przy wyższych predkościach lub przy ostrzejszych zakrętach potrafi przysłowiowo "bujać" sie na boki lecz to nie przeszkadza w codziennej jeździe na przykłąd po mieśćie. Dodam jeszcze tylko ,że jako młody kierowca i chcąc nieco zagłębić sie w mechanike i pobawić się tym autem brakuje dostępu do częśći nazwijmy to "tuningowych" bo jest tego mało do tego modelu auta.Co do samej jednostki napędowej jaką ja posiadam jest 1.6 16v o mocy 101km i jest to na prawdę żwawy silnik lecz przełożenia w skrzyni seryjnej troche ubolewają , gdyż silnik potrafi krecic sie nawet do 7200 obr/m można powiedzieć traci swoją moc po zapięciu 4 biegu (nie ważne jak mocno gaz wciskamy) .Skrzynia również potrafi sobie zgrzytnąć czy to przy wrzucaniu wstecznego czy przy wyzszych obrotach np: 2 biegu. Oczywiście auto nie jest nowe więc jest juz troche wyeksplatowane lecz czuje że jeszcze troche mi posłuży ten staruszek.Podsumowując Auto warte zwrócenia uwagi jeżeli operujemy nie wielką sumą jaką chcemy przeznaczyć na auto. Odpowiednia cena jakość. Miłego dnia i szerokiej drogi. :) (Jestem ciekaw co potrafi ten maleniec z napędem 4x4)
Jak to w Japońcach lubi rdzewieć, blachy są po prostu cienkie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 101KM 74kW [l/100km]

7,2