Ocena kierowcy - Subaru Outback VI

czarownik, ponad rok temu
Silnik 2.5i 169KM 124kW
Rok produkcji 2022
Subaru Outback VI 2.5i 169KM 124kW od 2021 - Oceń swoje auto
Samochód kupiony z "braku laku", a okazał się zaje.....ty. Przy normalnej dostępności samochodów, a potrzebowałem auta na już, zapewne stanęło by na Toyocie lub Mazdzie. Z powodu braku aut i chorych cen, odwiedziłem dużo więcej salonów. W Subaru zobaczyłem Outbacka, wsiadłem do środka i już wiedziałem, że innego auta nie chcę. Poczułem się dobrze i bezpiecznie! W tej cenie (miałem nieprzekraczalny budżet 250tys. na auto, ubezpieczenie, hak, drugie koła itp) nic o tych rozmiarach, z napędem 4x4 się nie kupi. Na dodatek budżet wystarczył na najbogatszą wersję Platinium, która ma wszystko, co Subaru oferuje w swoich autach. Dużo elektroniki, ale rozsądnie rozmieszczone wyłączniki, parę rzeczy od razu wyłączam po starcie (typu start stop czy korekta kierownicą przy zjeżdżaniu z pasa ruchu, zostawiam brzęczyk). Fajne rozpoznawanie kierowców, przy wsiadaniu auto mnie rozpoznaje, przywraca automatycznie moje ustawienia (fotel, klima, radio, lusterka). Można tak zapisać 5 różnych osób. Dla każdego z zapisanych kierowców, samochód oddzielnie liczy średnie spalanie, co jest powodem zabawnej rywalizacji z żoną. Naprawdę bardzo dobry, dopracowany system Eyesight, połączenie aktywnego tempomatu z półautomatyczną jazdą. Trochę brak radaru, Eyesight to system czysto optyczny, we mgle już kiedyś mi się poddał. Rewelacyjny napęd 4x4, pewny tor jazdy, prowadzenie w zakręcie, tym autem w zakręcie się przyspiesza, anie zwalnia. Brak piątej gwiazdki? Mógłby być trochę mocniejszy, idiotyczny zwyczaj Subaru podawania cen tylko w Euro, po kursie jakimśtak, słaba sieć serwisowa, chyba tylko 27 serwisów w PL. Mój diler Emil Frey w Polsce daje 3 lata gwarancji, ta sama firma w Niemczech sprzedaje te auta z 5-cio letnią gwarancją. Za rok napisze znowu, po dłuższej eksploatacji.
Z powodu chorych unijnych regulacji wykastrowany z KM, turbo niedostępne, bo spaliny be, ale wbrew pozorom 169KM daje radę, przesiadłem się z Lexusa Rx350 270KM, Subaru tak nie ciągnie, ale dostępna moc mi wystarcza.
Specyficzna, wymaga przyzwyczajenia, ale bardzo dobrze współpracuje z tym silnikiem. Na pewno nie gorsza, niż hydrauliczny automat w Lexusie.
Bardzo dobrze, pewna jazda, znajomy, który go testował powiedział "on jest taki mięsisty, tu jest wszystko na fest, zero obaw, możemy nim skakać z mostu bez obaw". Poza tym, Subaru, tu się przed zakrętami nie zwalnia, tylko dodaje gazu!
Na ten moment bez zastrzeżeń, duże auto, fajny myk z rozkładaniem relingów. Estetyka-każdego sprawa, tu nie ma absolutnie uniwersalnych wartości. Ogólnie fajny, dobrze przypasiony prosiak!
Bez zastrzeżeń, duże lusterka, kamery, czujniki, zero lęków przy parkowaniu.
Duże auto, dużo miejsca z przodu i naprawdę dużo z tyłu. Wysuwane siedzisko pod uda kierowcy, dla mnie niezbędne i tu obecne. Łatwy dostęp do auta z każdej strony, wszystko elektryczne, fajne otwieranie tylnej klapy gestem. Bardzo zgrabna, okrągła!!! kierownica, wielki ekran jak w Volvo czy Tesli, ale sporo fizycznych klawiszy. Prawdziwe, okrągłe zegary (żadne ekrany). Menu na ekranie w kształcie ikon, identycznie jak w telefonach, tak samo się obsługuje. Opanowałem to w godzinę, wszystko intuicyjne. I testowanym wcześniej Citroenie C5X brakło mi na to WEEKENDU! Ikony wielkie, jako starszy wiekiem dalekowidz widze wszysttko, nie musze ukradkiem zakładać okularów na czubek nosa w trakcie jazdy, jak w wielu innych autach.
Bardzo dobrze, nietypowy system działania klimy w trybie auto. Normalnie w każdym innym aucie zmiana ręczna jakiegoś parametru, np szybkości dmuchawy powoduje przejście w tryb manualny, Tutaj możemy sobie przyspieszyć nadmuch lub zmienić jego kierunek, a tryb auto się nie wyłączy.
Po prostu duży, przestronny samochód.
Cichy, przy parkingowych manewrach znajomy zapytał czy to hybryda, bo nie słychać silnika. W trasie do 120 superkomfort, do 140 dobrze, powyżej już głośno. Mam nagłośnienie Harman Kardon, warte każdych pieniędzy, daje ognia.
Średnie spalanie-wg Fuelio po przejechaniu 4000 km-8,4l, to bardzo dobrze. Przeglądy na teraz co 15000km lub 1 rok. Mały 1400, duży 1600-tak normalnie, można znaleźć tańszy serwis nawet o 20% (autoryzowany) Serwisów niestety mało. Ja akurat mieszkam w miejscowości, gdzie jest tylko Kia i z każdym innym autem trzeba gdzieś jechać, ale dla wielu, mających pod nosem serwisy innych marek to może być argument na nie.
Zapłaciłem 236000 za duże, oryginalne japońskie auto z motorem pow. 2 litrów, z napędem 4x4 i w topowej wersji. Za tyle to dużo mocniejsza i dużo mniejsza Skoda pseudo 4x4, lub bida wersja Volvo CX60 bez napędu. O Volvo CC lub A6 Allroad nawet nie ma co wypominać, inna półka cenowa.
Dopiero przejechane 4000km, na razie nic, napiszę znów za jakiś rok.
Na razie nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5i 169KM 124kW [l/100km]