Ocena kierowcy - Smart Fortwo II Coupe

Dexahs, 16 lat temu
Silnik 1.0 mhd 71KM 52kW
Rok produkcji 2007
Smart Fortwo II Coupe 1.0 mhd 71KM 52kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jak już pisałem, przy takim rozstawie osi - rewelacja - mamy wrażnie jakbysmy jechali dużym, normalnym autem.
Ogólnie na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie lepszego auta do miasta: małe, zwrotne, szybkie, wygodne.
Nowa jednostka 999cm3 o mocy 70km jest chyba w sam raz do tego autka. Dynamika, przyspieszenie do 80km/h bardzo dobrze, dźwięk bardzo przyjemny. Lekko basowy, nie tak zabawkowy jak w starszych modelach. Ogólnie dobry z plusem.
Dużo lepiej niż w poprzednim modelu, dalej mamy sekwencję + pełen automat, skrzynia działa szybciej. Ma małe problemy z wrzuceniem wyższego biegu po zdjęciu nogi z pedału gazu. Ogólnie też dobry plus.
Super. Jak na taki rozstaw osi oczywiście. Widząc auto z zewnątrz trudno uwierzyć, że potrafi dać takie poczucie pewności na zakrętach. Ogólnie prowadzi się bez zarzutu, bardzo dobrze sprawuje się na mokrej nawierzchni, a nawet nadzwyczaj dobrze w ulewy i w koleinach. Może to zasługa esp, dodam, że dotychczas jeździłem bmw serii 5 i nie ma co porównycwać, ale jak na takie maleństwo - ocena zdecydowanie pięć plus.
Bardzo dobrze do przodu i na boki, w nowym modelu zrezygnowano z tylnych bocznych okienek, kosztem widocznoci, ale nadal jest bardzo ok.
Wszystko na swoim miejscu, wygodne i dostępne, bez zastrzeżeń.
Klima ok, nie testowane jeszcze w zimie, ale myślę, że nie będzie niespodzianek.
Fortwo to fortwo :) Fotele wygodne, w sam raz dla dwoje, pies z tyłu też nie ma powodów do narzekań :)
Dużo lepiej niż w starszym modelu, poza tym jak już wspominałem dźwięk silnika całkiem przyjemny :)
Szczerze, to jeszcze nie wiem ile dokładnie pali, zrobiłem nim 1500 km w mieście przy włączonej klimie + ciężka noga i automat, ale żeby opróżnić bak 30l. napewno trzeba zrobić kilkaset kilometrów, tankuję 3 razy rzadziej niż swoje 3litrowe bmw :)
Posiadam smarta w wersji passion z fabrycznym radiem. Cena w salonie to dobrze ponad 50 tys. To dużo za tak nieduże auto. Nigdy bym go nie kupił gdyby nie oferta jedej z firm proponujacej wynajem długoterminowy na bardzo preferencyjnych warunkach, dla zainteresowanych szczegóły na www.smartfortwo.pl Polecam :) Zobaczymy jak auto będzie sprawowało się w eksploatacji. Na razie duży plus.
Auto mam i ma niecały miesiąc, więc ciężko cokolwiek powiedzieć ;)
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 mhd 71KM 52kW [l/100km]