Ocena kierowcy - Skoda Superb III Liftback Facelifting

Łukasz, 3 lata temu
Silnik 2.0 TSI 190KM 140kW
Rok produkcji 2019
Skoda Superb III Liftback Facelifting 2.0 TSI 190KM 140kW od 2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika i osiągi vs spalanie
Inne : Światła LED Matrix, fantastycznie świecą w nocy i doświetlają każdy fragment drogi. Standard od wersji Ambition, w konkurencji wymaga dopłaty około 8tyś zł
Auto kupiłem z nastawieniem na podróżowanie z pięcioosobową rodziną. Do tego auto nadaje się idealnie. Duże, przestronne wnętrze oraz ogromny bagażnik. Wydając 120tyś zł, liczyłem na więcej. Mam świadomość że jest to Skoda i wcale mi to nie przeszkadza. Jest to moja już trzecia Skoda kupiona nowa z salonu. W tym konkretnym przypadku czar prysł po wyjeździe od dealera. Uważam że jest to samochód poprawny ale w dalszym ciągu niskobudżetowy. Mam na myśli jakość wykonania i spasowania wszystkich elementów. Co do wyposażenia to wersja Ambition z jakimiś tam pakietami. Ale nie o to tu chodzi bo można sobie auto skonfigurować jak się chce. Spodziewałem się większego Woooow , może dlatego taka ocena.
Gdyby była większa skala to dałbym maxa. Rewelacyjny silnik. Dynamika na bardzo przyzwoitym poziomie i co najważniejsze bardzo oszczędny. Zdaję sobie sprawę że Superb z tym benzynowym silnikiem jest troszkę droższy ale idealnie dobrana jednostka do masy auta. Przy normalnym przemieszczaniu się zaskakuje ekonomiką.
Jest to mój pierwszy samochód z automatem. Biegi zmienia bez żadnych szarpnięć, wręcz nieodczuwalnie. Troszkę w trybie normalnym ospała podczas przyspieszania ale właśnie po to stworzono trym S.
Samochód w tej wersji nie nadaje się do szybkiego pokonywania zakrętów. Czuć masę w szybkich zakrętach oraz ma tendencję do kładzenia się w zakrętach. Idealnie nadaje się do podróżowania nawet po naszych Polskich drogach krajowych a na autostradach to wiadomo.......BAJKA
W mojej opinii bardzo ładna sylwetka. Osobiście podobają mi się te kanciaste rysy nadwozia.
Bardzo dobra widoczność ze względu na wielkość auta a co za tym idzie większa powierzchnia przeszklona.
Inżynierowie Skody idealnie wykorzystali każdy centymetr samochodu. Dla kierowcy wszystko na wyciągnięcie ręki.
Bez zastrzeżeń. Chłodzi latem, grzeje zimą.
Właśnie dla tego wybrałem Superba. Jeżeli potrzebujecie spakować dużą rodzinę na wakacje i pojechać do Chorwacji to jest właśnie idealny wybór. Wykorzystuję swoje auto do celów służbowych i rodzinnych. Jeżeli nie masz psa to nie musisz kupować wersji Kombi. Długo zastanawiałem się nad droższym Passatem ale tam niestety przegrał w tej dla mnie osobiście najważniejszej kategorii.
No i w tej kategorii niestety Superb ma duże niedociągnięcia. Głośna praca zawieszenia podczas pokonywania nierówności. Przy większych prędkościach autostradowych bardzo głośno w środku.
Ze względu na ekonomiczny silnik koszty podróżowania tym autem są na akceptowalnym poziomie. Warto wspomnieć że Skoda daje przy zakupie pakiet przeglądów za darmo do 60tyś km lub na dwa lata. Pierwsze wymiany olejów są za darmo, więc bardzo obniża nam koszty.
Tak jak wspomniałem w całokształcie, liczyłem na więcej. Może właśnie to jest wytłumaczenie dlaczego samochód kosztował 120 tyś w takiej konfiguracji a nie jak Passat 135tyś w podobnej. Po przejechaniu 22000km wiem że był to dobry zakup proporcjonalny do ceny.
Po około 10tyś km, podczas przyśpieszania pojawił się dziwny rezonans na wysokości słupka B od strony pasażera. Jedna wizyta w ASO i od razu wiedzieli o co chodzi ( poprawiono przymocowanie przewodów paliwowych idących ze zbiornika do silnika )
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 190KM 140kW [l/100km]