Ocena kierowcy - Skoda Scala Hatchback

Silnik 1.6 TDI 115KM 85kW
Rok produkcji 2019
Skoda Scala Hatchback 1.6 TDI 115KM 85kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Światła Led- bardzo dobra widoczność
Świetny samochód, jednakże nie tak dobry jak można tego oczekiwać.
Silnik żwawy, jak na taką moc, razem ze skrzynia dsg świetnie się sprawdza, ale przede wszystkim na trasie.
Skrzynia biegów Bardzo poprawna. Zestrojona na oszczędna jazdę. Czasami zbyt wcześnie zmienia biegi na wyższe i zbyt późno redukuje, wymuszają jazdę na bardzo niskich obrotach silnika.
Układ jezdny to suma oceny silnika i skrzyni. Warto wspomnieć o jednej irytującej właściwości tego układu. Mianowicie o jeździe po mieście. Podczas zaciągnięcia hamulca ręcznego przy załączonym trybie D samochód próbuje cały czas ruszyć i nie rozpaczą napędu jak to mam miejsce przy wcisnietym hamulcu lub trybie N oraz P. Moim zdaniem, dla osoby która tak jak ja, używa ręcznego podczas postoju w ruchu miejskim, np na światłach, to kiepskie rozwiązanie, zważywszy na fakt że samochód nie jest wyposażony w autohold.
Kolor niebieski metalik. Rewelacja. Na minus jedynie brak nakładek ochronnych przy drzwiach i klapie bagażnika.
Duże lusterka, wąskie słupki - dobra widoczność. Na plus fotochromatyczne lusterka - świetne do jazdy w nocy.
Wszystko w zasięgu wzroku. W mojej ocenie na minus jedna rzecz. W opcji podgrzewana przedniej szyby powinno się moc ja włączać i wyłączać za pomocą przycisku przy sterowniku klimatyzacji, a nie tylko z poziomu tableta.
Rozwiązanie automatyczne w pełni spełnia swoją rolę. W mojej ocenie brak regulacji siły nawiewu za pomocą fizycznych przycisków nie jest problem, bo w ogóle nie trzeba ingerować w automatyczny tryb.
Dużo miejsca na nogi z tylu.
Słychać przy większych prędkościach szum z kół. Słabe wymuszenie nadkoli.
Niskie spalanie przekłada się na tę ocenę.
Samochód w wersji style trochę za drogi jak na tę jakość.
Brak usterek.
Brak