Ocena kierowcy - Seat Tarraco SUV Plug-In

Adbur, 3 lata temu
Silnik 1.4 e-HYBRID 245KM 180kW
Rok produkcji 2021
Seat Tarraco SUV Plug-In 1.4 e-HYBRID 245KM 180kW 2021-2022 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewelacyjna współpraca silnika elektrycznego i spalinowego - prawdziwa hybryda.
Zawieszenie : Dcc w pełni zasługuje na zaakcentowanie.
Karoseria : Ładna linia nadwozia z czarnym kolorem oraz brakiem oznaczenia modelu na tylnej klapie przyciąga wzrok przechodniów.
Komfortowe zawieszenie (w standardzie dcc). Codzienne użytkowanie auta powoduje uśmiech na twarzy z każdorazowym zasiadaniem za kierownicą.
Super współpraca pomiędzy elektrykiem a 150 konną spalinowką. Spalanie od 2L (jazda hybrydowa po mieście z w pełni naładowanymi akumulatorami) do 13L na rozradowane baterii i 160km/h na „niemieckiej” autostradzie.
DSG - nie trzeba chyba nic tutaj dodawać. Skrzynia ma swoich zwolenników jak i przeciwników (ja należę do tych pierwszych).
Każdy znajdzie coś dla siebie wybierając z menu komputera pokładowego (komfort, sport czy ustawienia indywidualne).
Hiszpański temperament :) - tiguan allspace ze znaczkiem „S”.
Bardzo dobra.
Auto bardzo dobrze współpracuje ze mną jako głównym użytkownikiem. Idealna skórzana tapicerka z regulacją lędźwiową odcinka kręgosłupa w każdym możliwym kierunku. Dla mnie to bardzo ważne, ponieważ jestem po operacji kręgosłupa-długotrwała podróż nie spowodowała zmęczenia ani bólu.
Super - możliwość sterowania klimatyzacją z „komórki”. Idziesz w upalny dzień na zakupy i 5 minut przed wyjściem z galerii uruchamiasz telefonem „klimę” aby schłodziła wnętrze. Klima 3 strefowa też pozytywnie wpływa na komfort pasażerów. Ogrzewanie i klimatyzacja działają w oparciu o silnik elektryczny - stojąc w korku nie istnieje potrzeba włączania silnika spalinowego do schłodzenia/ogrzania wnętrza.
Wielkie auto-473cm długości to musi być przestrzeń dla kierowcy i pasażerów. Przetestowana trasa Szczecin-Warszawa w 4 osoby - bez uwag pasażerów a dla mnie jako kierowcy wygoda i relax za „kółkiem”.
Jest ok - w porównaniu do poprzedniej ateci jest dobrze.
Spalanie wokół domu z naładowanymi bateriami od 2 do 4 litrów. Codziennie robię odcinki 120-170 kilometrów - spalanie 6-7litrów.
200tys pln - można rozważyć coś innego ale z auta jestem bardzo zadowolony.
Przejechane 2100 kilometrów - bez uwag i „żółtych” kontrolek.
Za mały przebieg aby coś stwierdzić :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 e-HYBRID 245KM 180kW [l/100km]

Seat Tarraco SUV Plug-In