Ocena kierowcy - Seat Leon I Hatchback

Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 2002
Seat Leon I Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Inne
Autko bardzo pozytywne. Dość wygodne (nie tak jak audi A6 czy volvo s60) ale po jednorazowym przejechaniu 700km nie odczuwa się zmęczenia i ma się ochotę jechać dalej. Bagażnik wystarczający dla singla, pary, może nawet rodzinki 2+1. Jedyny minus- przeciekające uszczelki w drzwiach, ale "ten typ tak ma" ;) da się to zrobić w jeden dzień mając troche silikonu pod ręką. W 2 lata zrobione prawie 50 tys km i mam zamiar jeszcze dłuuugo nim jeździć :) Nie wiem też czy minimalne przekłamywanie przez prędkościomierz jest normalne, ale mój akurat zawyża o ok 5-6km/h (opony 195/65 R15)
Świetny. Mój 1.9tdi ASV spisuje się świetnie. Dynamika jak na diesela świetna :) 230 Nm sprawia że można spokojnie podróżować samemu jak i w 4 osoby i możemy być spokojni że nie braknie nam mocy przy wyprzedzaniu :) Co do spalania to: 80-100km/h bez gwałtownych hamowań, przyspieszeń spalanie to 4.9-5.2 l. MIERZONE I SPRAWDZONE WIELOKROTNIE METODĄ TANKOWANIA POD KOREK!!!. Autostrada 140-160 w dwie osoby z pełnym bagażnikiem to około 7-7.5 litra. Powyżej nie wiem bo tylko raz sprawdzałem prędkość maksymalną i udało się dojść do 195km/h. Zimą trzeba doliczać około 1-1.5litra do średniego spalania co daje ok 6.5-7 przy spokojnej jeździe do 100 km/h.
Precyzyjna i płynnie działająca. Czasem trudniej wchodzi 3ci bieg ale to raczej przy szybkiej zmianie biegów :) nic poważnego.
kierownica dobrze reaguje, auto nie pływa w zakrętach :) jest dośc sztywne ale wygodne :) nie buja go na boki :)
Jest to w sumie w środku kopia Audi a3. deska, rozmieszczenie przycisków jest identyczne. plastiki mogą troche trzesczeć z upływem lat i kilometrów ale da się przyzwyczaić. w moim przypadku jak na auto które ma już 15 lat i prawie 400 tys km jest dobrze :)
Tylko części eksploatacyje i paliwo :D
czasem zdaża się że jakaś pierdółka elektroniczna odmówi posłuszeństwa (ściemniacz zegarów albo jakaś żaróweczka poprostu się przepali). koszty napraw śmiesznie małe :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

5,7