Ocena kierowcy - Seat Arosa II

Fredi88, 11 lat temu
Rok produkcji 2002
Seat Arosa II 1.0 50KM 37kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Wnętrze i jego przestronność :)
Jeśli ktoś kupuje to auto zgodnie z jego przeznaczeniem - będzie zadowolony. Mój egzemplarz jest bogato wyposażony. Wspomaganie, el szyby, centralny zamek, klimatyzacja, fajne jasne wnętrze... Co więcej potrzeba do miasta?
Silnik 1,0 więc nie można się spodziewać cudów. To auto miejskie. Trasy jak już to krótkie, bo nie wyobrażam sobie jeździć z takim silnikiem jednorazowo po 500-600km. Silnik chodzi cichutko, równo, nie ma z nim problemów.
Precyzyjne wrzuca się biegi także nie ma co narzekać. Fakt, przełożenia krótkie, ale w małych silnikach zawsze tak jest ;)
Nie zauważyłem nic niepokojącego. Fajnie się prowadzi, nie buja w zakrętach, zawieszenie dobrze tłumi nierówności.
Na początku trochę miałem problemy z parkowaniem. Zwykle jeździłem dłuższymi autami. Mimo to widoczność jest bdb. Z przodu widać koniec maski. Tył bardzo przewidywalny bo kończy się tak jak szyba. Jedynie lusterka boczne mogłyby być ciut większe.
Wszystko pod ręką i czytelne :) Jedynie pokrętła mogłyby być w innym miejscu... ale o tym niżej ;)
Dałbym doskonale. Mam auto z klimą, chłodzi bdb. Grzeje również bardzo szybko... Minus niestety za umiejscowienie pokręteł... muszę się do nich lekko schylać.
Wiem... małe auto a ja daję 5 gwiazdek... Cóż, jakbym chciał wozić rodzinę, to nie kupiłbym arosy. To auto miejskie. Dla 2 osób, awaryjnie można przewieźć 4 :) Mam 188cm wzrostu i z przodu nie czuję żebym miał mniej miejsca niż w golfie mk3, mk4 czy czymś podobnym. Z tyłu? Za kierowcą mojego wzrostu miałbym problem z kolanami. Ale za pasażerem bez problemu się mieszczę. Jak na takie gabaryty, auto jest bardzo przestronne.
Do 90km/h jest cichutko... Powyżej niestety już nie, ale wynika to z tego... że mamy już grubo ponad 3 tys obr na liczniku ;)
Kupiłem to auto aby troszkę zaoszczędzić na paliwie i póki co jestem zadowolony :)
Wiadomo... kupi się taniej auta tego segmentu. Pytanie tylko czy jest sens porównywać np seicento do lupo/arosy... jeździłem tym i tym... bez porównania na korzyść lupo/arosy oczywiście.
Psują się przede wszystkim drobiazgi... Przepala się często żaróweczka od podświetlenia nawiewów (ciężko się ją wyciąga). Strzelają ograniczniki w drzwiach... itp ;)
Poważniejszych usterek póki co nie miałem, więc nie narzekam.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 50KM 37kW [l/100km]

5,4