Ocena kierowcy - Rover 800 Sedan

roiven@interia.eu, 14 lat temu
Silnik 2.0 Sport 197KM 145kW
Rok produkcji 1995
Rover 800 Sedan 2.0 Sport 197KM 145kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik turbina zawieszenie przestrzeń i bagażnik super
auto raczej nie dla kobiety która nie ma pojęcia o mechanice chcąca tylko wsiąść i nic tylko jeździć może nie trza byc pasjonatem ale jak sie umie samemu w sumie to we dwóch np. wymienić uszczelke kolektora wydechowego to można sporo kasy zaoszczedzić a sama uszczelka od 15do45zł zresztą jak na ten rok dużo rzeczy jest w stanie idealnym, poza tym w każdym aucie kilkuletnim trzeba czasami sprawdzić czy są jakies nieszczelności zajrzec do kopułki DBAĆ to kazde auto sie odwdzięczy, wiele aut z tymi parametrami i osiągami są wiele bardziej kosztowne w utrzymaniu o ten to w dodatku limuzyna, czasami żałuje że nie ma tylnego napędu
jak sie dba o silnik to musi równo chodzić mój ma przejechane ponad 190tys zalewam valvoline VR1 Racing 10W60 najlepszy do aut z turbo a nie jakies motule świece denso iridium power IK20 i dbac o czystość w efekcie jak stoi ma 850obr na zimnym czasami 1000obr./min a nie jak nowe małolitrażowe autka po 1500masakra BARDZO ELASTYCZNY!!200kucy robi swoje 7,5do setki sprawdzałem przy starcie ok.4000obr TURBINA SUPER!!!!mocna, słychac z daleka, nie wiem przy ilu sie załancza ale przy 1900obr już ją słychać przy zamkniętych szybach, ciągnie od samego dołu w pełnym zakresie obrotów nie ma żadnej turbodziury, super dźwięk nie słucham radia!
poprzedni właściciel założył nową z modelu coupe tamtą po nieudolnej reanimacji przez poprzedniego mechanika wyrzucił bo poco sie bawic lepiej miec pewność że sie nie sypnie po drodze, bardzo mało oleju było nie dziwie sie ze tamta padła, więc ta nowa SKRZYNIA JEST OK! 115km/h NA DRUGIM BIEGU!!:) masakra:D przełożenia jak w prawdziwym sportowym aucie, troche daleko lewarek, trzeba blisko fotel przysunąć jeżeli chce sie zmieniać biegi bez odrywania łokcia z podłokietnika który jest bardzo wygodny pełen luksus,jak na swój wiek i klase i osiągi to spokojnie DAŁBYM 5 ale jak mówimy o autach sportowych to sprawiedliwie i zostawmy piatki dla Lancer Evo supry mkIII i jeszcze innym super samochodom, aha szósty bieg zabardzo niepotrzebny piatka zrzuca dużo obrotów super
SUPER SIE KLEI DROGI!!tam gdzie innymi autami szłem piskiem z gazem w podłodze to tutaj ten sam zakręt przy tej samej prędkości przejeżdzam bardzo spokojnie:) jest to wersja sport która od wersji 180Koni różni sie tym że ma niższe zawiesznie super sie sprawdza przy dużych predkościach na zakretach - jak przyklejony, układ jezdny super ogólnie,a drodze z ogr do 90km/h (czyli nie na równej autostradzie)przy prędkości 160km/h nie boje się dać rąk za GŁOWE! i przejechac tak 800-1000metrów przy 200km/h też na pewno by sie dało tylko ja wole przyspieszenie auta nic jezdzić z takimi predkościami i sie rozbić tfuu mam z przodu 215/45/17 tył 215/55/17 super sie na nich jeździ ale średnica zawracania na takim profilu baniata, żałuje że nie ma tylnego napędu tak to by szło się pobawić z drugiej strony FWD jest bardzo bezpieczny, napęd z przodu silnik z przodu kierowca z przodu to wszystko waży przód jest bardzo cięzki i nawet na nowych amorkach i spręzynach pod wyższy kraweźnik możesz nie podjechać (seryjnie obniżony) no ale cos za cos, za to tyłek leciutki nic nie waży bez problemu, dlatego też z tyłu sie wygodniej jedzie
przód i boki super ale tyłu nie widać przez tylną szybe ale jak sie przyjży to taki cieńki czarny pasek u dołu szyby sie da dostrzec zreszta ja i tak parkuje tylko tyłem i na prawe lusterko tylko, lusterka są wystarczającej wielkości jak dla mnie, tylne też jest duże ale całego dużego i szerokiego tyłu w nim naraz nie zobaczysz trzeba troszeczke głową najpierw w lewo potem w prawo, żeby widziec wszystko co sie za tobą znajduje (np. przy tylnych światłach)musza ci pomóc lewe i prawe lusterko
wszystko jest na swoim miejscu, jedynie jak siedzisz na maksa blisko to możesz lewym kolanem haczyć o migacz jak dasz w lewo ale tak blisko siedzenia na pewno nikt nie da
mam klimatronic, czarny kolor i skóra(beżowa) która sie nagrzewa w lecie:( taki jej urok, ogrzewanie natychmiastowe już po pierwszym kilometrze leci ciepło z kratek!!
przestrzeń SUUUPER!!!! PRAWDZIWA LIMUZYNA!!! więcej miejsca niż w mercedesach i audicach 4,88m długości, bagażnik 560litrów!!!!560 masakra, a po złożeniu tylnych siedzeń jeszcze więcej pojemności z tyłu siedzisz jak prawdziwy VIP
nie mam zadnych zastrzeżeń w środku jest cisza przy spokojnej jeździe pełna kulturka a jak dasz gazu to silnik ma fajny dzwięk a turbinka to poezja mmmm jak puszczam gaz też fajnie słychać jak traci obroty to teraz nie wiem czy wstawiać zawór upustowy czy nie:D ale chyba wstawie bo wiadomo ze robi lepszy efekt:P
poprzednie auto średnio paliło średnio 9litrów ten 12,1 nadal po 6miesiącach nie umiem sie przyzwyczaić ale bądźmy szczerzy tym autem nie da sie wolno jechać na trasie jade często spokojnie 100-110 max 150jak sie spiesze (najszybciej jechałem nim 170) ale po mieście to gaz w podłodze to norma syk turbiny i zniewalające przyspieszenie producent podaje średnie 11,8 nie wiem jak przy moim stylu jazdy mam te 12,1 ostatnio może tyle na trasie oszczedzam jadąc 110 ogólnie NIEZNAJDZIESZ auta które ma 200kucy i tyle pali bmki alfy itp wszytsko co ma ok200kucy pali conajmniej 5litrów więcej może troche to jest tez kwestia że mój egzemplarz jest zadbany sie dba o silnik to sie odwdzięczy, ceny części używanych TANIOCHA! za 2klamki z całym osprzętem + zbiorniczek wyrówczawczy + 4przewody pompy wspomagania za całośc dałem 100zł + przesyłka SZOK!! niby serwis jest drogi słyszałem lewa przednia szyba 1500zł ale ja do serwisu nigdy nie jeźdze a czesci uzywane są 10razy tańsze nie przesadzam bo przednia szyba kosztuje 150zł, jedynie nieszło dostać nowego zbiorniczka wyrównawczego ale dałem z volva bo drugi używany też poszedł zadużo płynu lałem i ciśnienie rozrywało w takim stałym słabym miejscu gdzie juz powoli zaczyna gnic ten platik w tym standardowym miejscu w tych zbiornikach, przy tej mocy nie warto kupowac tylnego tłumika za 300-400zł bo go wydmucha po roku a za 600-700zyla nic niema zostaje remus supersprint sebring po 1000zł lepiej pozbierac nic wymieniać co roku taki urok aut z mocą
zdecydowanie nie kupisz nic innej marki z takim wyposażeniem i za takie pieniądze jezeli chodzi o mój konkretny model z tymi silnikami mało ich jest i cięzko znaleźć w dobrym stanie ale jak już bedzie brac brać bo warto, mój jest rok `95 w tamtych latach jego konkurentem był merdeces jeden z pierwszych \"okularników\" i rover z pełnym wyposażeniem był wiele droższy od mercedesa też full opcji a na dzień dzisiejszy zobaczcie jak sie sytuacja odwróciła ile kosztuje rover a ile mercedes
są niektóre drobiazgi z którymi trzeba czasami sobie radzić ale co to dla ciebie jesli jestes pasjonatem, przeciez zrobienie czegos dobrze daje dużą satsfakcje, są drobiazgi ale za to dużo elementów są jak z salonu np lakier gumy wewnatrz dzwi i wiele wiele innych, ze schowkiem żeby sie zamykał była udręka nową śrube wstawilismy czesto w tych modelach klamki sie wyłamują, srodkowe kratki opadały ale naprawiłem, na desce rozdzielczej świce mi sie na czerwono SRS trza by sie zainteresować w końcu, wersja sport ma nietypowy wymiar chłodnicy wody narazie szukam używki nówka 500zł, moja siorka ma już 5go peugeota i też trup w porównaniu w roverem i moim byłym volvo wszystkie bełgoty które miała w rocznikach 2000-2005 szity jak nie wiem sami jej spytajcie i biorąc pod uwage że własćiecile takich aut-pasciów daja im dobre oceny (bo wiadomo że ich są zawsze najlepsze) to ja powinienem tu dać roverowi conajmniej 5!!! ale jeszcze jest niejedno wiele bardziej niezawodne auto z lat 90 na tym swiecie więc 4 a wiadomo że po roku 2000 wszystkie auta sa już oszczędniej produkowane i pod katem żebys był zmuszony czesniej zaglądac do serwisu zeby mieli kase np. w danym samochodzie marki xxx ten sam identyczny silnik był produkowany z siedmioma róznymi rozrusznikami, ty znajdziesz tylko jeden z siedmiu rodzaji i gdzie kupic pasujacy?? serwis wita:) KIEDYŚ TEGO NIEBYŁO
jeden z przewodów pompy wspomagania poszedł albo ze starości albo przetarty co prawda jeden gumowy przewodzik ale jechac sie nie dało dlatego zaliczam do troszke poważniejszych usterek, wysprzeglik sie czasami zacinał wymieniłem na nowy używany jak nówka stan idealny 150zł jeżeli dla kogoś poważne usterki są powazniejsze może dać piec gwiazdek tutaj

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Sport 197KM 145kW [l/100km]

9,7