Ocena kierowcy - Peugeot Boxer I

Silnik 2.8 TD 130KM 96kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: 5 lat
Peugeot Boxer I 2.8 TD 130KM 96kW 1994-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Kolor i lakier - bo wyszedł ale potem zaczął odpadać.
Karoseria : lakier pozłaził do surowej blachy na kilku elementach,więc po reklamacji uwzględniono usterkę,ale nie zmieściłem się w czasie zapisanym w regulaminie Peugeot.
Silnik : Wymieniono na nowy w czasie gwarancji 90 000 km i 1,5 roku,ale z trudem,no i zamontowano silnik na łapie na 2 śrubach z skrzyni biegów,na głębokość 3 gwintów,a 3 śrubę urwano,więc silnik wypadł na przejeździe kolejowym.
Inne : Ten samochód to nie problem.Problemem jest ASO z Katowic.
Podczas pierwszych 2 lat eksploatacji zaliczyłem prawie 50 napraw,czyli ok 3 miesięcy na \"warsztacie ASO Katowice\".Dopiero w ASO w Rzeszowie naprawiono mi to co Katowice spieprzyły,ale w/g słów ważniaka z Warszawy - dlatego że jeszcze ASO Rzeszów jest \"niedoświadczony\".Ciekawe co miał na myśli???
Po 90ooo km rozpadł się,a po 260000 urwał się bo w ASO Katowice pomylono śruby,a jedną z śrub urwano.
Rozsypała się po ok. 140000 km więc w ASO Katowice wmontowano mi kawał ponacinanego pręta z dospawaną nakretką ,aby cytuję\" mechanik nie musiał Bóg wie co robić z tym samochodem\".Tzw rzeczoznawca z Katowic uznał że to zupełnie zgodne z sztuką mechaniczną w ASO,a ważniak z Warszawy,że ASO z Rzeszowa które ten pręt wykryło jest \"jeszcze młode i niedoświadczone\".Zenada
Po \"naprawie prętem z dospawaną śrubą\" 3 krotnie posypało się sprzęgło i rozwaliło obudowę skrzyni biegów
Przy podjeździe do skrzyżowania pod ostrzejszym niż 90 stopni kątem zero widoczności z prawej strony.Lewa nie lepsza
Ręczny z lewej strony i brecha kierownicy przy pedale hamulca.Ubierz zimowe buty i hamuj.Porażka
Wentylatory siadły przy 180 000 km,ale za to tzw klima manualna już po 60 ooo km.I nikt nie potrafi naprawić,a do ASO nie będę ryzykował bo to ekipa z umiejętnościami białoruskich towarzyszy.
Da się wytrzymać
Wieje pomiędzy drzwiami i ramą.Bo to niby taka naturalna klimatyzacja.Jeden z szefów ASO włożył palce pomiędzy zamknięte drzwi i oglądał świat zewnętrzny,ale nic nie dało się zrobić.TEN TYP TAK MA.
Przeglądy to strach przed kolejnym znaleziskiem po tzw. wymianie,a zużycie znośne.
Wybuliłem z opłatą leasingową prawie 115 000,00zł,akumpel jeżdżący Żukiem nabijał się ze mnie że za swój złom zapłacił 3800zł.To jakieś 30 razy mniej, a jakość podobna.
Co chwile jakaś niespodzianka.H7 do wymiany co ok.1,5 miesiąca.\"Mc Persony \"- zdaje się - do wymiany z olejem
Silnik przy 90 000km,chłodnica z pompą przy 120 000,skrzynia biegów po wymianie silnika trzy krotnie sprzęgło,do momentu gdy zrobiono naprawę w Rzeszowie -nie z części ze złomowiska.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.8 TD 130KM 96kW [l/100km]

12,1