Ocena kierowcy - Peugeot 407 Coupe

Michał, 6 lat temu
Silnik 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
Rok produkcji 2008
Peugeot 407 Coupe 2.0 HDi FAP 136KM 100kW 2007-2009 - Oceń swoje auto
Komofortowe Coupe o oryginalnym majestatycznym i nie starzejącym się wyglądzie. Przejechałem tym samochodem 25 tys km przez okres roku czasu, brak jakich kolwiek awarii. Polecam wersję z silnikiem 2.0 HDI ze względu na trwałość jednostki oraz niskie spalanie- może 4 cylindrowy diesel nie do końca pasuje do jego wyglądu ale trwałość i bardzo niskie spalanie rekompensuje resztę.
Jak wyżej pisalem trwała i ekonomiczna jednostka, fakt demonem prędkości z tym silnikiem to on nie jest ale jeśli ktoś szuka samochód do komfortowego i czasem w miarę dynamicznego przyspieszania oraz jazdy autostradowej polecam.
Jest ok, jak jest zimna czasem ciezko wchodzi wsteczny i 2 bieg po na grzaniu wszystko ok, mam przebieg 260tys km i zero problemów ze sprzęgłem i kołem dwumasowym.
Super, komfortowy nie za twrady ani za miękki świetnie wybiera nierówności bardzo precyzyjny i trwały!
nie ma mowy o korozji - pełny ocynk. Ne zauważyłem też podatności na zarysowania/zagięcia. Jest bardzo dobrze.
Jest to duże Coupe wiec coś za coś ale nie jest źle przy parkowaniu pomagają czujniki parkowania
Największym minusem są niezbyt wygodnie umiejscowione podnośniki szyb w drzwiach- nie są pod ręką. Po za tym przyzwyczajenia wymaga obsługa climatronika. Reszta ok.
W zimie szybko Grzeje, a w lecie klima szybko chłodzi
dużo miejsca z przodu i z tyłu do tego wielki bagaznik. Miałem kilka aut typu coupe ale w tym jest zdecydowanie najwiecej miejsca - również nad głową bez problemu moze nim jeździć wysoka osoba.
przy 200km na godz można swobodnie rozmawiać w samochodzie :)
w 2018 roku za samochód w fajnym stanie trzeba zapłacić ponad 20 tys zł może i nie mało ale zadbany samochód jest wart swojej ceny a z tym silnikiem 2.0 hdi mamy wtedy pewność że nam jeszcze długo posłuży. Utrzymanie za to nie jest drogie ceny cześci nie które tańsze niz np. do silników 1.6 hdi np rozrząd itp. Natomiast jeśli chodzi o ceny części pomiedzy 2.0 hdi a 2.7 to jest już przepaść cenowa na kożyść 2.0 hdi. Średnie spalanie ok 6 l/100km , trasa 5-5,5l/100km, miasto (ok 200 tys mieszkanców) 7,5 l/km. Wiec polecam jak najbradziej.
Jak wyżej polecam. Dodam jeszcze że jakość wykończenia na najwyższym poziomie, wszystko spasowane, mimo przebiegu 260 tys km po za gałką zmiany nic się nie powycierało, nic nie odpadło itp.
Zero problemów. Jedynie olej co 10 tys km Total 5w30, filtry, pamiętać o wymianie rozrządu i cieszyć się nie zawodnym użytkowaniem.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 136KM 100kW [l/100km]

5,9