Ocena kierowcy - Peugeot 307 II Sedan

Adamus, 17 lat temu
Silnik 1.6 HDi 110KM 81kW
Rok produkcji 2005
Peugeot 307 II Sedan 1.6 HDi 110KM 81kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort jazdy. Widac, ze Peugeot dolozyl staran aby kierowca czul sie komfortowo. Bardzo wygodne fotele trzymaja na zakretach. Bardzo sprawnie dzialajaca klimatyzacja i ogrzewanie. Bardzo dobra widocznosc. Poczucie panowania nad autem.
Karoseria : Proponuje nie uzywac skrobaczek do szyb, porysowala mi tylna szybe. Wymieniono mi ja w ASO, ale nie bylo latwo. Nie jest to moje pierwsze auto i gadanie, ze skrobaczke nalezy uszywac umiejetnie mnie rozsmiesza.
Zawieszenie : Po 20tys pojawilo sie sporadyczne klekotanie na dziurach w tylnym zawieszeniu. Mam jeszcze troszke do konca gwarancji. Zobacze co z tego wyjdzie.
Auto z salonu, kupione w maju 2006, prod 2005r. Bardzo dobra okazja zakupu. Jak na razie, wydaje sie, ze model po faceliftingu zostal pozbawiony defektow pierwowzoru.
Silnik jest najwieksza zaleta tego samochodu. Spalanie przy spokojnej jezdzie z klimatyzacja: 5,5 - miasto, 4,5 - trasa. Przy ostrzejszej jezdzie w trasie spalil 5l, a w miescie 6,2.
Bez wiekszych zastrzezen. Przy dynamiczniejszej jezdzie, zdarza sie zbyt plytko wlozyc III bieg, z pospiechu... Moze krotszy drazek by rozwiazal problem. Nie wiem jak mozna nie "wlozyc" wstecznego biegu.
Bardzo ladnie sie trzyma drogi na zakretach. Ale to tez moze kwestia opon. Zawieszenie mogloby byc troche cichsze w trakcie pokonywania prostopadlych nierownosci, ale usztywnienie zawieszenia w porownaniu z innymi "francuzami" pozwala na lepszy "kontakt" z autem. Dobry promien skretu.
Nie mam uwag.
Komfort jazdy - super. Skladane przednie podlokietniki przeszkadzaly mi przy zmianie biegow. Po paru dniach sie przyzwyczailem. Teraz nie wyobrazam sobie bez nich jazdy. Dostep do sterowania stal sie intuicyjny.
Bardzo wydajne AC. System automatycznej poprawy widocznosci dziala niesamowicie. Szyba osuszana jest w ciagu 5s. Zima jesli sie nie chce skrobac szyb, to auto potrzebuje 5-10min pracy na postoju aby wszystko ladnie roztopic. Zreszta dobrze to robi dla Diesla jesli troszke sie rozgrzeje przy mrozach.
Kierowca i pasazer nie maja powodow do narzekan. Z tylu tez nienajgorzej.
Auto bardzo ciche. Zawieszenie daje o sobie znac na nierownosciach. Dzieki temu nie jezdze po dziurach :) Troche meczoce odglosy i klekotanie dochodzace z tylu. Chyba nie do konca dopracowano mocowanie oparcia tylnego fotela. Udalo mi sie to wyciszyc, ale chyba musze znowu poprawic.
To jest Diesel! Te silniki nie lubia wysokich obrotow mimo, ze nie sa to juz te same silniki jak dawniejsze klekoty. Przy normalnej jezdzie, powiedzmy do 2tys obrotow, spalanie jest takie jak napisalem, a na warunki miejskie, taki styl jazdy wystarczy do normalnej jazdy. Trzeba miec ciezkie kopyto, zeby spalil 7-8l.
Auto kupilem ze sporym upustem. Nigdy nie byloby mnie stac na tak wyposazone auto w normalnej cenie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 110KM 81kW [l/100km]

Peugeot 307 II Sedan