Ocena kierowcy - Peugeot 307 II Kombi

Rok produkcji 2006
Peugeot 307 II Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo pojemne auto
Układ elektryczny : nagrzewnica
Układ elektryczny : kluczyk typu scyzoryk
Pojemny, wysoki, dosyć wygodny. Bagażnik w sam raz. Pierwszy raz od dawna, jestem zadowolony z zakupu. Na plus Mega wygodne fotele, wszystko w miarę pod ręką. Silniczek 1.6HDI 109KM + Fap w miarę sobie radzi z autem, spalanie (takie miasto ale bez korków Rybnik,Żory) 5.6L :D. Na trasie jeszcze nie miałem czasu sprawdzić. Tylne zawieszenie hałaśliwe mimo, że sprawne. W odróżnieniu od pozostałych moich aut kwestia prowadzenia pozostawia wiele do życzenia, ale podkreślam do normalnej jazdy jest okej. Słabo wyciszone od strony silnika denerwujący klekot szczególnie na zimnym silniku na ciepłym okej. Audio mogłoby być lepsze.
Silnik, zrywny oszczędny, co do awarii jeszcze się nie wypowiem.
Biegi wchodzą w punkt! No rajdówka to to nie jest ale nic nie haczy, wsteczny wchodzi za pierwszym razem
Tak sobie, dosyć głośno na wybojach. Bliżej mu do karety niż do WRC.
Do przodu ok, na boki ok, do tyłu może być, słupki przednie denerwują. Długi kokpit trzeba go wyczuć. Oświetlenie zew. super! W odróżnieniu od Mazdy czy Focusa mistrzostwo świata.
Wszystko na swoim miejscu, pilot od radia załatwia sprawę bo radio dosyć daleko. Podłokietniki przy każdym fotelu - to miłe. W mieście jak trzeba wachlować, mało praktyczne ale na trasie pewnie bajka.
Dwustrefowy klimatronik załatawia sprawę. Jeżeli chodzi o ogrzewanie, w aucie pierwsze podmuchy ciepła dosłownie po 2km nie wiem jak to możliwe ale tak jest. Jazda w 5 osób i deszcz, bez klimy trochę paruje. Brak nawiewu dla tylnych pasożytów na minus, w 308 już o tym pomyślano.
Miejsca jest dostatek i dla kierowcy i dla pasożytów. Fotele przednie powinny wyznaczać standard (nie przesadzam!) - szkoda że regulacja oparcia skokowa a nie płynna ale poza tym rewela!
Kiepsko. Du... nie urywa. Od strony silnika lipa, od strony zawieszenia lipa, natomiast od strony opon, jest bardzo cicho nawet przy większych prędkościach. Ogólnie takie -4
Póki co wiem tyle. Eksploatacja serwisowanie oleje, tarcze, klocki,rozrząd itp. taniocha i duża dostępność. Spalanie, lepiej być chyba nie może 5.6 max (takie niby miasto), więc pewnie na trasie w klimie i załadowany pewnie będzie max 6 :)
Jestem bardzo zadowolony z zakupu i to chyba najlepsza recenzja dla LWA.
Jeszcze nie wiem. Zakupiłem lwa z przebiegiem 210tys. Musiałem wymienić nagrzewnicę, Kluczyk typu scyzoryk z pilotem jest uszkodzony (działa tylko z bliska i się nie składa - jakby się ktoś chciał tym zająć z okolic śląska oczywiście odpłatnie proszę na FB FIKU MIKU).
? Jeszcze nie wiem?

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 16V 109KM 80kW [l/100km]