Ocena kierowcy - Peugeot 306 II Sedan

pol1221, 14 lat temu
Rok produkcji 2000
Peugeot 306 II Sedan 1.4 75KM 55kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : układ hamulcowy jest niesamowity, nie wiem jak jest bez ABS, ale z ABS jest bardzo dobry, kilka razy uratował mi \"skóre\"
Inne : skrzynia biegów jest katastroficzna bardzo czesto się psuje lub zacina
Nie polecam tego samochodu osoba które nie będą o niego dbać, ponieważ wiele usterek można wcześniej przewidzieć. natomiast osoby lubiące samochody i lubiące przy nim trochę posiedzieć i nie traktować go obojętnie odwdzięczy się niezawodnością. jest ciekawa alternatywa dla golfa czy astry i jest od nich tańszy i chyba ładniejszy.
Silnik bardzo słaby, bardzo mały moment obrotowy i samochód na wyższych biegach w ogóle nie przyspiesza. plusem jest bardzo cicha praca silnika i brak większych problemów z jago eksploatacją, powtarzam większych, bo drobne problemy to zmora tego modelu.
po 4 miesiącach od kupna musiałem wymienić skrzynię biegów co było kosztowne i aby znaleźć ów skrzynię musiałem szukać w całej Polsce w różnych m miejscach.
samochód bardzo dobrze trzyma się jezdni, nie ma problemów przy pokonywaniu zakrętów.
Po prostu wszystko widać
Ogrzewanie jest moim zdaniem bardzo dobre, jest niesamowicie mocne w zimie a i w lecie daje sobie nieźle radę.
Jestem wysoki mam prawie 2 metry i uważam że miejsca jest trochę za mało ale dla ludzi normalnego wzrostu jest wystarczająco, miejsca z tyłu jest również dużo jak na samochód tej klasy.
Niesamowite silnika na światłach nie słychać a i w podróży dopiero jak się go przyciśnie to daje znać o sobie.
miasto;8 , trasa;5
ciekawa cena za ciekawy samochód, dobra alternatywa dla astry czy golfa.
cały czas cos się psuło co prawda nie były to poważne usterki ale jednak bardzo irytowały.
zdarzyło mi się kilka razy że na trasie miałem poważniejsze usterki

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

6,6