Ocena kierowcy - Peugeot 305 II Sedan

mcold@zp.pl, 20 lat temu
Silnik 1.9 D 65KM 48kW
Rok produkcji 1984
Peugeot 305 II Sedan 1.9 D 65KM 48kW 1982-1988 - Oceń swoje auto
Jeżdże nim już 8 lat i naprawdę nie mogę narzekać. Zwrotny, a jednocześnie dość mocno "opancerzony". Miałem kilka stłuczek - w zasadzie bez efektów na moim autku - czego nie można było powiedzieć o innych uczestnikach. Solidna robota, dziś już tak się nie robi samochodów. Żeby jeszcze części były tańsze i lepiej dostępne.
Przy tej pojemności bez turbo bardzo przyzwoicie - nawet wyprzedzanie wychodzi płynnie. Prędkość przelotowa 120 km/h na ten wiek to chyba dobrze.
Zimna dość cieżko chodzi, za duży luz
Jak na samochód bez wspomagania - super. Tylko te koszta każdego elementu...
Bardzo dobra, dodatkowo komplet lusterek - nic dodać nic ująć
Nieźle zaprojektowana deska, dobry dostęp do przełączników. Kiepskie podświetlenie zegarów
Mogłoby być lepiej. W moim modelu niestety przełacznik kierunków nawiewu umarł - jest zdaje się podciśnieniowy. Ciężko chodzi też pokrętło ciepło-zimno.
Z przodu bardzo wygodnie, fotele marzenie - żadnych mat nie trzeba stosować czy innych kulek.
Uszczelki w drzwiach lecą dość szybko. Ogólnie dość głośno.
Ekonomia jazdy w każdym calu, około 5.5 l na trasie, do 7 w mieście. Niestety każda naprawa to dramat dla kieszeni.
Jak na 22 latka - rewelacja. Wymieniłem chłodnicę - była od nowości. Ogólnie większość rzeczy można samemu.
Brak
Peugeot 305 II Sedan